Na pytlácké stezce - 1
11.09.

Slavná hájovna z filmu Na pytlácké stezce se objevila i v oblíbeném večerníčku! Uhodnete v jakém?

Každý milovník českého filmu si ve spojení se jménem Tomáš Holý okamžitě vybaví dětské komedie, které baví dodnes. Klostermannova chalupa v Srní na Šumavě se stala místem natáčení pro trilogii Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem. Kolik ale její pronájem v roce 1978 stál?

Děti z filmů Marie Poledňákové
aktualizováno 27.12.

FOTO: Jak dnes vypadají a co dělají nejoblíbenější děti z filmů Marie Poledňákové? Z jednoho je pošťák, další riskuje život!

Jak dopadli nejroztomilejší prckové z filmů Marie Poledňákové? Oblíbenou komedii S tebou mě baví svět znají mnozí nazpaměť, málokdo ale ví, co dnes dělají její dětští hrdinové!

Marečku, podejte mi pero!
aktualizováno 15.12.

Film Marečku, podejte mi pero! nastartoval kariéru největší české dětské filmová hvězdě. Uhádnete které?

Česká komedie Marečku, podejte mi pero! je natočená převážně v prostředí továrny a střední průmyslové školy, kam dochází na večerní vyučování zaměstnanci, aby si doplnili vzdělání a mohli v práci povýšit.

Ať žijí duchové - 3
aktualizováno 29.06.

VELKÝ KVÍZ: Jak dobře znáte film Ať žijí duchové! Otestujte se!

Jak zdravil rytíř Brtník z Brtníku? A umíte správně doplnit vybrané hlášky? Podívejte se, jestli byste ve velkém testu z filmu Ať žijí duchové obstáli!

Pod Jezevčí skálou - 4
aktualizováno 19.03.

TOP 4: Tomáši Holému při natáčení snímku Pod Jezevčí skálou tekla po obličeji skutečná krev. Co dalšího o filmu nevíte?

Pokud hledáte pohodový český film na víkend, tak si nenechte ujít snímek Pod Jezevčí skálou. V něm hraje dětská herecká legenda Tomáš Holý (†21) a zkušený herec Gustáv Valach (†81). Role dědečka a vnuka jim sedly natolik, že se film dočkal dvou pokračování. Kromě skvělých hereckých výkonů se můžete pokochat i pohledem na krásnou šumavskou přírodu.