Okresní přebor
13.01.

Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka se neobešel bez chyb! Co tvůrci pomotali?

Tvůrci dávali už při obsazování velký důraz na to, aby všichni herci byli nadšení fotbalisté a zarytí fanoušci. Proto chyby, které ve snímku jsou, působí tak trochu jinak.

King Kong (2005) - 8
13.01.

Ničivé tsunami v Thajsku ohrozilo natáčení snímku King Kong

Natáčení snímku King Kong režiséra Petera Jacksona bylo na spadnutí, když na plánované lokaci došlo k obrovské přírodní katastrofě. Jak se tvůrci poprali s nepřízní osudu?

Galerie: Film Šifra mistra Leonarda - 16
11.01.

Muž se po natočení Šifry mistra Leonarda odhodlal ke zvrácenému činu: Církev šílela

Mysteriózní thriller s názvem Šifra mistra Leonarda byl natočen v roce 2006. V hlavní roli se objevili Tom Hanks a Audrey Tautou. Hanks představuje Roberta Langdona coby náboženského experta. Sophie Neveu je policejní kryptoložka. Oba se pustí po stopách tajemných šifer, kterými měl tělo pospané zavražděný správce Louvru. Snímek způsobil mnohé kontroverze a církev se bouřila. Jeden mladík se navíc po shlédnutí snímku odhodlal k něčemu strašnému!

Oheň (1991)
06.01.

FOTO Z NATÁČENÍ: Kultovní snímek Oheň se po 30 letech dočká pokračování! Kteří herci se vrací?

Teméř třicet let uplynulo od chvíle, kdy se na stříbrném plátně dva znesváření bratři vrhli do boje proti plamenům i neznáméhu žháři. Kultovka z roku 1991 se brzy dočká pokračování!

Život s Helenou -film 3
05.01.

Trapas při natáčení: Režisér si spletl hlavní hrdinku s její matkou. Štáb ho za to krutě potrestal

Romantickou komedii Život s Helenou režíroval známý hollywoodský režisér Garry Marshall. A ten měl během natáčení jeden problém: Často si pletl hlavní představitelku Kate Hudson s její matkou. Proto se dost často stávalo, že Kate oslovoval jako Goldie. Jeho štáb proto vymyslel způsob, jak ho za to potrestat.

Kniha džunglí - Louis Armstrong
03.01.

RASISMUS v kultovní Knize džunglí? Legendární animák měl vypadat úplně jinak!

Legenda jazzové hudby, zpěvák Louis Armstrong, měl svůj charakteristický chraplák propůjčit animované postavičce v kultovní Knize džunglí. Proč z toho sešlo?

Sněhurka a sedm trpaslíků - 15
02.01.

ODHALENÍ: Klasický animák Sněhurka a sedm trpaslíků ovlivnil samotný William Shakespeare!

Proslulý anglický dramatik a pohádkový trpaslík z příběhu bratří Grimmů. Co mají společného? Více v článku!

Hříšný tanec
28.12.

MĚLO TO BÝT JINAK: Film Hříšný tanec málem připomínal spíše Sex ve městě!

Legendární film Hříšný tanec je přes třicet let jedničkou mezi romantickými snímky. Zná ho několik generací a jen málokdo si dokáže představit, že by měl vypadat jinak. Přesto v této podobě neměl vůbec nikdy vzniknout!

S čerty nejsou žerty
aktualizováno 26.12.

Zajímavosti pohádky S čerty nejsou žerty: Během natáčení došlo k milostnému vzplanutí mezi oblíbenými herci

Česká pohádka režiséra Hynka Bočana byla natočena na motivy příběhu Boženy Němcové Čertův švagr. Je to jedna z nejoblíbenějších českých pohádek vůbec, ztvárnění pekla se stalo legendárním.

S čerty nejsou žerty
aktualizováno 24.12.

VŠIMLI JSTE SI? Filmové chyby v pohádce S čerty nejsou žerty váží několik tun!

Máte ponětí o tom, kolik váží pytel plný zlaťáků? Co říkáte na přemísťující se okno žaláře? Během natáčení pohádky S čerty nejsou žerty se odehrálo hned několik zdánlivě nenápadných, přitom zásadních chyb. Zajímá vás, jaké to jsou?

Čtvery Vánoce - 9
aktualizováno 20.12.

Pořezaný obličej Reese Witherspoon: Natáčení komedie Čtvery Vánoce stálo herečku pět stehů

Natáčení vánoční romantické komedie Čtvery Vánoce doprovázela velká spousta nepříjemností. Tu největší prožila sama Reese Witherspoon, a to když si během natáčení jedné scény pořezala obličej!

Polární Expres - 6
aktualizováno 21.12.

V animáku Polární expres se objevila scéna spojená s českou historií! Málokdo si toho ale všiml

Svět je malý a Češi jej už prošlapali křížem krážem. Důkazem budiž česká stopa v animáku Polární expres. Abyste ji ale objevili, musíte se podívat mnoho a mnoho let do minulosti...