Nejlepší filmy roku 2018
aktualizováno 13.01.

NEJLEPŠÍ FILMY ROKU 2018: Nejzajímavější snímek neměl jít vůbec do kin!

Píše se to těžce, ale zážitky se přesouvají do obýváků. Televizní, respektive streamovací společnosti, “kradou” kinům hvězdy, autory i témata a televizní formáty už dávno přestaly být synonymem pro bezduchý relax. Ostatně i Roma, nejvýraznější filmový počin roku 2018, vznikl jako televizní projekt, a přitom svou kvalitou dává na frak mnoha trhákům.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian - 6
12.01.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian - Češi ohrozili natáčení. Stěžovali si na špatnou hygienu!

Druhý díl dobrodružné ságy nese název Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Hlavní hrdinové jsou stále stejní. Petr, Zuzana, Edmund a Lucie. Sourozenci jsou povoláni do Anglie, která je sužována válkou. Mají vrátit svobodu tamním obyvatelům bájné Narnie. I přesto, že děj odsýpá a divák se nestačí ani nadechnout, natáčení taková hračka nebyla. Přinášíme vám 7 zajímavostí, které jste o filmu možná nevěděli.

Švindlíři - 1
aktualizováno 11.01.

Americké drama s Nicolasem Cagem se natáčelo i u nás! Poznáte ve Švindlířích populární českou destinaci?

Snímek Švindlíři za zhlédnutí rozhodně stojí. Hraje v něm totiž Nicolas Cage, který je mezi herci unikátní tím, že trpitelský výraz nemusí předstírat, ale už se s ním narodil. A to je pro hlavní postavu Roye přímo ideální! Má totiž fóbii úplně ze všeho. A úplně nejvíc ze svojí dcery, o které dosud nevěděl... Akční drama z roku 2003 se natáčelo převážně v Californii, ale i daleko blíž, než si myslíte!

Galerie: Film Šifra mistra Leonarda - 16
11.01.

Muž se po natočení Šifry mistra Leonarda odhodlal ke zvrácenému činu: Církev šílela

Mysteriózní thriller s názvem Šifra mistra Leonarda byl natočen v roce 2006. V hlavní roli se objevili Tom Hanks a Audrey Tautou. Hanks představuje Roberta Langdona coby náboženského experta. Sophie Neveu je policejní kryptoložka. Oba se pustí po stopách tajemných šifer, kterými měl tělo pospané zavražděný správce Louvru. Snímek způsobil mnohé kontroverze a církev se bouřila. Jeden mladík se navíc po shlédnutí snímku odhodlal k něčemu strašnému!

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - 12
aktualizováno 07.01.

Tahle kost že je Zuzanka z Letopisů Narnie? Dětská herečka pořádně vyrostla do krásy! FOTO

Letopisy Narnie vypráví o čtyřech sourozencích, kteří se skrze magickou skříň dostanou do jiného světa. Lucinka, Edmund, Zuzana a Petr se ocitnou v Narnii, která je kvůli prokletí čarodějnice Jadis, odsouzena k věčné zimě. Dospívající Zuzanu si v roce 2005 zahrála Anna Popplewell (30), která rozhodně vyrostla do krásy!

Zlaté Glóby 2018 - 3
aktualizováno 08.01.

Zlaté Glóby ovládla Bohemian Rhapsody: Výsledky v jednotlivých kategoriích ale překvapí!

Zahraniční novináři opět rozdali ceny pro nejlepší filmovou a televizní tvorbu uplynulého roku. Nejlepším snímkem bylo podle nich hudební drama Bohemian Rhapsody, v kategorii komedií a muzikálů zvítězila tragikomedie Green Book vycházející ze skutečných událostí. Nejlepším cizojazyčným snímkem byl vyhlášen mexický zástupce, černobílé drama Roma.

Čelisti
06.01.

Nečekané odhalení z natáčení Čelistí: Nejnapínavější prvek filmu vznikl úplnou náhodou!

Snímek Čelisti vznikl už v roce 1975 a dodnes se na něj lidé rádi podívají. Filmové efekty jsou sice dnes už mnohem dále, ale na svou dobu to bylo něco nevídaného, co zvládl Steven Spielberg vykřesat ze žraločího trháku. Natáčení přitom nebylo vůbec jednoduché...

Zuzana Kanócz v Románu pro ženy.
aktualizováno 07.01.

Proměna po 15 letech: Jak dnes vypadá Laura z Románu pro ženy? Takhle se změnila!

Snímek, který má na svědomí Filip Renč, se stal oblíbeným napříč celou naší republikou. Téma Románu pro ženy se totiž dotýká mnoha – téměř každá žena si totiž alespoň jednou za život zkusí, jaké to je mít výrazně staršího partnera. O zkušenost se neochudila ani hlavní postava Laura, kterou si s chutí zahrála Zuzana Kanócz (39). Jak vypadá 15 let od natáčení?

Harry Potter a Princ dvojí krve
05.01.

Z holčičky sexy samicí: Představitelka Hermiony z Harryho Pottera překvapila svou proměnou! FOTO

První díl Harryho Pottera byl odvysílán už v roce 2001. Nerozlučnou trojku tvoří Ron Weasley, Harry Potter a nesmí chybět ani ženský element – Hermiona. Všichni tři začínali hrát v dětském věku. Přechytralé Hermioně bylo v době natáčení pouhých jedenáct let. Dnes je herečce už osmadvacet a dá se s jistotou říci, že vyrostla do krásy.

Život s Helenou -film 3
05.01.

Trapas při natáčení: Režisér si spletl hlavní hrdinku s její matkou. Štáb ho za to krutě potrestal

Romantickou komedii Život s Helenou režíroval známý hollywoodský režisér Garry Marshall. A ten měl během natáčení jeden problém: Často si pletl hlavní představitelku Kate Hudson s její matkou. Proto se dost často stávalo, že Kate oslovoval jako Goldie. Jeho štáb proto vymyslel způsob, jak ho za to potrestat.

Anna Faris
04.01.

Smutný život komediální královny: Pohledná blondýnka z Přátel se vyrovnává s těžkou životní ránou

Anna Faris je americká herečka známá především díky svým komediálním rolím ve filmech i seriálech. Od roku 2013 hraje hlavní roli v sitcomu Máma, který mohou diváci pravidelně vídat na Nova 2. Jaké jsou její nejslavnější role?

LEGENDA O SOVICH STRAZCICH - 19
aktualizováno 04.01.

Alegorie na nacismus v animáku pro děti: Legenda o sovích strážcích je plná překvapení!

Legenda o sovích strážcích není jen animovanou pohádkou, ale má daleko hlubší význam, který dřív nebo později z děje pochopíte. Hlavním hrdinou je soví kluk Soren. Ten bude během snímku nucen se postavit zlým sovám. Legenda je teprve druhý film tvořený 3D animací, který vznikl v Austrálii. Přečtěte si o něm ty největší zajímavosti!