Jak se budí princezny
18.05.

Nebezpečné natáčení pohádky Jak se budí princezny: Dva herci se během scén v rybníce málem utopili!

Jan Hrušínský se během natáčení oblíbené pohádky Jak se budí princezny dopustil mladické nerozvážnosti, za kterou zaplatil ošklivým zraněním. A to měl ještě obrovské štěstí! Jednoduché to neměla ani představitelka zlé sestry Melánie...

Filmová místa - Šest medvědů s cibulkou
aktualizováno 31.12.

FILMOVÁ MÍSTA 8: Jak dnes vypadá škola, kde se natáčelo Šest medvědů s Cibulkou? A kde stál cirkus? Ten pohled překvapí

Jak vypadají místa natáčení slavné komedie Šest medvědů s Cibulkou po téměř půl století a jak si tvůrci ulehčili natáčení? To a ještě více se dozvíte v další epizodě online pořadu Filmová místa.

Marečku, podejte mi pero!
aktualizováno 27.12.

Diváci ho stále milují, ale jeho osobní život nebyl tak růžový... Jiří Sovák by dnes oslavil narozeniny!

Stopa Jiřího Sováka v československém filmu je nesmazatelná. Exceloval jak na stříbrném plátně, tak na jevišti. Jeho blízcí s ním však prožívali těžké chvíle... Představitel legendárního Evžena Humla z Chalupářů by dnes oslavil sedmadevadesáté narozeniny!

Televizní program na Vánoce - Dařbuján a Pandrhola
25.12.

Víte o nich? Legendární pohádka Dařbuján a Pandrhola má čtyři velké chyby!

Dařbuján a Pandrhola, pohádka, která baví diváky již skoro 60 let! Ani zde se však tvůrci nevyhnuli několika chybám. A co jste ještě o tomto snímku nevěděli?

Marečku, podejte mi pero!
16.12.

TOP 12: Nejlepší hlášky z filmu Marečku, podejte mi pero! Pamatujete si je všechny?

Film Marečku, podejte mi pero! viděl asi každý. Díky hvězdnému obsazení i dobrému humoru má tato česká komedie pokaždé velkou sledovanost. Mnoho hlášek se dostalo do povědomí diváků a používají se dodnes. Pamatujete si ty nejznámější?

Ať žijí duchové - 3
aktualizováno 29.06.

VELKÝ KVÍZ: Jak dobře znáte film Ať žijí duchové! Otestujte se!

Jak zdravil rytíř Brtník z Brtníku? A umíte správně doplnit vybrané hlášky? Podívejte se, jestli byste ve velkém testu z filmu Ať žijí duchové obstáli!