Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Celé epizody zdarma, exkluzivní videa ze zákulisí, online chaty nebo soutěže. To a ještě víc z vaší oblíbené televize.

Specialisté

Specialisté Nový český kriminální seriál Specialisté navazuje na úspěšné kriminálky Policie Modrava nebo Kriminálka Anděl. Vypráví napínavé a emocionální příběhy týmu čtyř vyšetřovatelů v čele s Davidem Prachařem. Specialisté se v každém díle musí potýkat s nejrůznějšími kriminálními případy. Kromě vyšetřování řeší také radosti a strasti soukromého života.

Celý seriál se odehrává v reálných scenériích Prahy. David Prachař jako šéf týmu je osobnost se silným charisma, všichni jsou přátelé a drží při sobě. O spravedlnost se po boku Davida Prachaře postarají Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek a Marek Adamczyk. Vedlejší role si v seriálu zahrají Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Kubařová a další.

 

PAVEL VONDRÁČEK (56)

Pavel je vrchní komisař. Přestože se jen nerad tlačí do popředí, je jasným šéfem týmu, který nemusí zvyšovat hlas, aby byl vyslyšen – má přirozenou autoritu. Pavel je rozvážný, ví, že každé slovo, které není dokonale promyšlené, může být navíc a způsobit nepříjemnosti. Často se staví do pozice tichého pozorovatele. Když je o něčem přesvědčený, nedá se ničím zastavit. Musí být ale skutečně přesvědčený, protože jenom napůl věci nedělá.

Celý svůj život strávil Pavel v Praze, městě, které nade vše miluje. Dal by se tedy bez problémů nazvat Pražákem z povolání. V Praze zná každý kout, z fleku by mohl dělat průvodce městem. Velmi dobře zná také její dějiny a zvláštnosti. Pořád jej přitahuje stará Praha, Praha jeho dětství, Praha, kterou dneska již musíte hledat. Vůči novým trendům je nedůvěřivý, však již mnohé viděl přicházet a odcházet!

 
Specialisté

JAN LORENC (30)

Jan je komisař a pochází stejně jako Pavel z Prahy. Je moderní a žije naplno – tady a teď. Tradice nejsou nic pro něj a dá si raději sushi než vepřovou pečeni. Podle něj neexistuje nic, co by se nedalo vygooglit, vše je online.

Studoval na Karlově univerzitě psychologii a na základě výborných studijních výsledků dostal stipendium na stáž v USA, kde absolvoval postgraduální výuku u FBI. Jan je seznámen s nejmodernějšími vyšetřovacími metodami, ale na rozdíl od Pavla se spíše řídí hlavou než city. Oba se tak skvěle doplňují – právě proto, že praktikují zcela protichůdné postupy ve vyšetřování. Spojuje je nejen hluboký respekt, ale také osobní blízkost – vědí, že se mohou jeden na druhého spolehnout i v osobních záležitostech. Svým způsobem je Pavel Janovi tak trochu otcem.

LUKÁŠ PANENKA (28)

Lukáš je kandidát na komisaře a tzv. kluk z venkova. Pochází z Vrchlabí, malého města na kraji Krkonoš. Přetéká sebevědomím a myslí si, že je neodolatelný, ve výsledku však působí spíše dotěrně. To se týká obzvláště jeho účinku na ženy, zájem proto často zůstává jednostranný. Naštěstí si z odmítnutí těžkou hlavu nedělá.

Je vysloveně pragmatický – když jedna věc neklapne, tak se zkusí něco jiného, však ono to jednou vyjde. Není na hluboké analýzy, je mužem činu, takže rychleji jedná, než přemýšlí. Práce v kanceláři za stolem proto není nic pro něj, musí být pořád tam, kde se něco děje!

 

ZUZANA MÁJOVÁ (32)

Zuzana je komisařka a jediná žena v týmu. Nikdo by se však neměl nechat zmást jejím křehkým zjevem, skrývá se pod ním totiž ctižádostivá a cílevědomá žena, vyškolená na policejní akademii. Nenechá se nikým oklamat a umí se skvěle prosadit.

Specialisté Tu a tam však na povrch vypluje i její citlivá část, tuto svou zranitelnou stránku však ukazuje jen velmi nerada. Je empatická a dokáže se do druhého vcítit, přesto navenek působí spíše pragmaticky. Zuzana je velmi atraktivní, a na některé působí dokonce tak, že si netroufají se k ní přiblížit. To je možná také důvod, proč zatím neprožila svou velkou lásku. Lukáš sice nevynechá žádnou příležitost si s ní zaflirtovat, Zuzana ho však vždy usměrňuje, aby nezašel za předem určené hranice. Lukáš je pro ni spíše malý kluk, možná mladší bratr, což mu také často a ráda připomíná.

LENKA VONDRÁČKOVÁ (26)

Lenka je Pavlova dcera a jediné dítě. Vyrůstá v Praze a studuje zde filozofii na Karlově univerzitě. Stejně jako její otec je přesvědčená Pražačka a ráda poslouchá jeho vyprávění o tom, jaké to v zemi bylo před rokem 1990. Nenávidí fakt, že Prahu i celou zemi prožírá korupce, proto se stává investigativní žurnalistkou a pracuje v jednom z mála relativně svobodných týdeníků v zemi – jak jinak než se sídlem v Praze. Navíc vede vlastní blog, kde na nekalé praktiky a korupci neúprosně upozorňuje. Některé její texty jsou velmi kontroverzní.

Vytrvalost, se kterou se Lenka upíná na konkrétní problém a jeho řešení, zdědila nepochybně po otci. Nerada si nechává diktovat, co by si měla myslet. Dokáže bojovat za správnou věc a je člověk s velkým srdcem a smyslem pro spravedlnost.

MICHAL (8)

Michal (Mischa) je Janův osmiletý syn. Klidný a uvážlivý kluk, jehož život těžce poznamenal rozvod rodičů. Navenek vše zvládá s obdivuhodnou silou a vyspělostí, ve skrytu duše však trpí.