Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Celé epizody zdarma, exkluzivní videa ze zákulisí, online chaty nebo soutěže. To a ještě víc z vaší oblíbené televize.

Noc filmových nadějí

Všichni filmoví nadšenci by si do diářů měli poznačit pátek 21. října. Na obrazovkách TV Nova od půlnoci poběží pětihodinový maraton studentských filmů v rámci devátého ročníku festivalu Noc filmových nadějí.

 

Studentské snímky v rámci filmového festivalu bude hodnotit odborná porota, jež se skládá z pěti pečlivě vybraných osobností. Za porotcovská křesla usednou režisér a herec Jakub Kohák, skladatel a hudebník Varhan Orchestrovič Bauer, herečka ze seriálu Ulice Patricie Solaříková, tvůrce světelných efektů Pavel Kacerle a herec a zpěvák Tomáš Klus.

Tři nejlepší snímky budou odměněny Cenou Noci filmových nadějí a oceněné školy obdrží od TV Nova finanční příspěvek na další tvorbu.

Původní projekt TV Nova a mladé filmové generace proběhne v rámci Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek. Diváci mohli festival poprvé vidět na televizních obrazovkách v roce 2007. Za sebou má již osm opakování, současný devátý tak plynule navazuje na loňský úspěšný ročník a nadále si klade za cíl podporu studentské filmové tvorby uměleckých škol v České republice.

 
 
 

Partneři festivalu