Zajímavosti z filmu Krakonoš a lyžníci: Smrt při natáčení ohrozila celý film a rozdělila štáb!

Publikováno 3. 12. 2017
Krakonoš a lyžníci - 7
Zdroj: Oficiální zdroj
Krakonoš a lyžníci

Rodinnou komedii Krakonoš a lyžníci má rád snad každý. Tento film však provázely opravdu velké komplikace a dokonce i smrt jednoho z herců.

Oblíbenou komedii Krakonoš a lyžníci natočila v roce 1980 Věra Plívová-Šimková. Celý příběh se odehrává na zasněžených krkonošských svazích a pojednává o těžkém životě chudých sklářů, novodobém Krakonošovi a zcela novém vynálezu, kterým jsou lyže.

Tento film doprovází několik zajímavostí. Podívejte se, které to jsou:

1, V průběhu natáčení zemřel herec Václav Lohniský, který dostal přímo na horách infarkt.

2, Smrt Václava Lohniského rozdělila navíc štáb na dva tábory. Jeden chtěl v natáčení pokračovat a druhý z důvodu piety navrhoval natáčení ukončit. Nakonec se film dotočil, protože už bylo profinancováno hodně peněz a natočeno spoustu materiálu.

3, Karel Heřmánek (pašerák Krakonoš) si před natáčením zaplatil lyžařské kurzy. Nakonec ho ale na svahu nahradil dublér.

16

GALERIE: Krakonoš a lyžníci

Zdroj: Oficiální zdroj

Krakonoš a lyžníci - 6

Hodnocení:

4, Hercům dělalo velký problém sjíždět kopce na dřevěných lyžích. Z tohoto důvodu použili klasické sjezdovky a oblepili je dřevěnou tapetou. V nejnáročnějších scénách je dokonce nahradili členové horské služby.

5, Kostýmy, které si herci namočili na svahu, jim nestíhaly usychat, a proto se museli hodněkrát oblékat do mokrých šatů.

6, Zdeněk Troška působil v tomto filmu jako pomocný režisér.
 

Českou komedii Krakonoš a lyžníci můžete sledovat v neděli 3. prosince od 17:55 na TV Nova nebo ve středu 6. prosince od 18:35 na kanále Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti o filmu Zítra vstanu a opařím se čajem: Sebevražda, poslední role a natáčení v metru

Jak básníkům chutná život: Jeden z herců dostal infarkt přímo na place!

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

Nova.cz