Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Voliči mohou hlasovat o tom, kdo by měl příští čtyři roky vést Českou republiku. Skupina Nova letos přináší nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii, volební pokrytí mohli diváci sledovat již od začátku října. V sobotu 21. října ve 13.00, z...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

VOLBY DO SNĚMOVNY: Nejdelší kontinuální vysílání v historii zpravodajství TV Nova!

TV Nova - Volby 2017
zdroj: TV Nova TV Nova - Volby 2017
aktualizováno 21.10.2017, 22:41 | 20.10.2017, 15:32 | TV Nova

Voliči mohou hlasovat o tom, kdo by měl příští čtyři roky vést Českou republiku. Skupina Nova letos přináší nejrozsáhlejší volební vysílání ve své historii, volební pokrytí mohli diváci sledovat již od začátku října. V sobotu 21. října ve 13.00, zahájí Nova své historicky nejdelší kontinuální zpravodajské vysílání.

Bezmála osmihodinové živé vysílání z volebního studia skončí se závěrečnou znělkou Televizních novin po vyhlášení výsledků. Volebním studiem provedou moderátoři Rey Koranteng, Michaela Šmídová a Markéta Fialová. Diváci se mohou těšit na rozhovory se zajímavými hosty a významnými politiky, přímé přenosy z volebních štábů i z volebních místností a originální reportáže. Novinkou bude speciální volební grafika a především tzv. systém volební projekce.

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek ve volebním Nova Duelu - 5
(Foto: TV Nova)

„Volební projekce se běžně používají po celém světě. My tento systém použijeme jako první televize v České republice. Systém pro odhad výsledků připravujeme ve spolupráci s renomovaným ústavem STEM a firmou STEM/MARK,“ říká Michal Kratochvíl, vedoucí publicistiky skupiny Nova.
Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek ve volebním Nova Duelu - 1
(Foto: TV Nova)

„Systém volební projekce umožní z průběžných výsledků velmi rychlý odhad konečného výsledku voleb. Díky odborným odhadům a příslušným datovým projekcím budeme schopni velmi rychle a přesně odhadnout konečný výsledek voleb, a to z velmi malého procenta sečtených volebních okrsků,“ říká Jan Hartl, zakladatel a předseda správní rady ústavu STEM a firmy STEM/MARK. První volební projekce s odbornými odhady by mohly být prezentovány již kolem 15. hodiny.
Předvolební debata
(Foto: TV Nova)

Díky podrobné interaktivní mapě napojené na všechny volební okrsky diváci budou moci sledovat výsledky voleb nejen ve velkých městech, ale také v malých obcích či konkrétních ulicích.

Speciální volební vysílání začíná zítra ve 13.00 hodin na TV Nova. Komplexní volební servis bude zajišťovat i zpravodajský portál TN.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
NOVA DUEL s Andrejem Babišem a Lubomírem Zaorálkem: Ostré hádky o máslo i uprchlíky
 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář