Utrpení na place: Herci při natáčení filmu Jak se krotí krokodýli prožívali krušné chvíle. Chtělo to vážně odvahu!

Publikováno 20. 4. 2018
Jak se krotí krokodýli - 5
Zdroj: TV Nova

Rodinná komedie Jak se krotí krokodýli je oblíbená u malých i velkých diváků. Věděli jste ale, proč Václav Postránecký tak trpěl? A všimli jste si chyby, kterou tvůrci přehlédli? Podívejte se na zajímavosti, které jsou s tímto filmem spojené.

Komedie sice nebyla takovým hitem, jako předchozí filmy Marie Poledňákové, ale i tak zaznamenala úspěch. Film je volným pokračováním úspěšných komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Jen Tomáše Holého nahradil Jiří Mádl a místo Františka Němce si tatínka zahrál Miroslav Etzler. Dědu ztvárnil po Josefu Karlíkovi Václav Postránecký. Už toto obsazení je předpokladem pro úspěšnou komedii.

 

Jak se krotí krokodýli - 3
Zdroj: TV Nova

Ne všechny rodiny jsou tak dokonalé jako v hollywoodském slaďáku, ne všechny děti mají dokonalé rodiče. Některé děti to mají doma složité. Malý Vítek Koudelka má dvě maminky a dva tatínky, ale jeho spolužačka Amálka Rychmanová má jednu maminku a jednoho tatínka. Toho ale bohužel moc nevídá, protože pracuje jako záchranář v dalekých Alpách. Nejen Amálka, ale i její maminka by chtěla konečně fungující rodinu, kde se všichni doma potkají u večeře. To by to ale nebyla ta správná komedie.

 

Jak se krotí krokodýli - 19
Zdroj: TV Nova

Zajímavosti z filmu Jak se krotí krokodýli:

- Představitel Vítka Koudelky se po natočení této komedie herectví dále nevěnoval. Dnes se věnuje extrémnímu lyžařskému sportu, který se nazývá freeskiing.- Kvůli velkému množství sněhu v Tatrách, byly cesty neprůjezdné. Natáčení tím tak bylo ohroženo. 

Jak se krotí krokodýli - 13
Zdroj: TV Nova


- Kvůli úsporám jezdil štáb s herci do Tater vlakem.- Na začátku natáčení se dětem představil Miroslav Etzler jako jeho postava Luboš, aby si při filmování jeho jméno děti nepletly.- Marie Poledňáková natočila film podle své knižní předlohy Jak Anděla viděla Anděla, která je pokračováním knih Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Film natočila po patnáctileté pauze, jelikož už nic točit nechtěla.- Všimli jste si filmové chyby? Ve scéně, kdy děda fotí synovi fotku, má na očích potápěčské brýle. Ovšem když MMS Lubošovi přijde, má děda brýle na čele.

Jak se krotí krokodýli
Zdroj: TV Nova


- Natáčení se režisérce vyplatilo. Film při nákladu 30 mil. korun vydělal 50 mil. korun. Do kin se na něj přišlo podívat 620 tisíc diváků.- Režisérka Poledňáková se nechala slyšet, že postavu dědy Pepíka psala přímo pro Václava Postráneckého, stejně jako roli Bobulové pro Evu Holubovou. Postránecký prozradil, že nebýt s Marií kamarádi, tak by takové skopičiny nedělal. Jeho role je totiž dost výstřední. Jako děda si vyzkoušel jízdu na kolečkových bruslích, běhat v potápěčských ploutvích a topil se ve vaně i jezírku.- Miroslav Etzler se při natáčení v ledové vodě bál, ale vzhledem k tomu, že děti se vůbec nebály, musel předstírat, že je natáčení brnkačka.

125

GALERIE: Jak se krotí krokodýli

Zdroj: TV Nova

Jak se krotí krokodýli - 34

Hodnocení:


- Všimli jste si spojitosti s filmem S tebou mě baví svět? Václav Postránecký zapadl do jedné z kadibudek na lyžích a udělal z ní kůlničku na dříví, podobný trable s kadibudkou měla i Naďa Konvalinková.- Naďa Konvalinková nesnáší krupicovou kaši. Natáčení, jak ji Etzler krmí touto kaší, protože má zlomené ruce, pro ni bylo utrpením.

 

Rodinnou komedii Jak se krotí krokodýli můžete sledovat už v pátek 20. 4. ve 20:20 na Nově nebo v sobotu 21. 4. v 17:50 na Nova Cinema!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 KRAKONOŠ NA SILNICI: Peterka dojížděl každý den na natáčení téměř tři hodiny. Nebyly dálnice!

Peklo na place Doktora od jezera hrochů: Po setmění nesměl nikdo ze štábu vycházet ven!

Pane, vy jste vdova: Jak se měla původně jmenovat oblíbená česká komedie? Název zní směšně

kar