Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Natáčení legendární československé komedie Cesta do hlubin študákovy duše provázelo hned několik kuriozit. Proč dostal představitel studenta Kulíka facku?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Učitelé stejně staří jako studenti i pořádná facka: Co jste nevěděli o filmu Cesta do hlubin študákovy duše?

Cesta do hlubin študákovy duše - 1
zdroj: oficiální zdroj Cesta do hlubin študákovy duše - 1
aktualizováno 08.05.2018, 11:46 | 08.05.2018, 11:46 | PJ

Natáčení legendární československé komedie Cesta do hlubin študákovy duše provázelo hned několik kuriozit. Proč dostal představitel studenta Kulíka facku?

Snímek Cesta do hlubin študákovy duše vypráví příběh postaršího profesora gymnázia Matulky (Jindřich Plachta). Toho zrovna čekají státnice, které mu mají dopomoci k mnohem lepšímu platovému ohodnocení jeho práce. Problém nastane ve chvíli, kdy ho studenti rozzlobí natolik, že se chudák zhroutí. Profesor Matulka pak v důsledku zlého duševního rozpoložení a částečně i trémy zkoušky nezvládne. Když se studenti dozví, co způsobili, vymyslí plán, jak profesorovi pomoci...

Cesta do hlubin študákovy duše - 2
(Foto: oficiální zdroj)

Co jste o kultovní komedii dost možná nevěděli?

- Jednou z hlavních kuriozit pojící se s filmem Cesta do študákovy duše je fakt, že herci ztvárňující profesory byli v několika případech stejně staří (nebo jen o málo starší) jako ti, jenž si zahráli studenty.

 

- Ladislav Pešek, který ve filmu ztvárnil neposedného studenta Kulíka, po natáčení přiznal, že byl povahově velice podobný své filmové postavě. Jednou údajně rozzlobil svého vyučujícího natolik, až si vysloužil pořádnou facku.

 

- Předlohou snímku byla kniha „Študáci a kantoři“ spisovatele Jaroslava Žáka.

Cesta do hlubin študákovy duše - 3
(Foto: oficiální zdroj)

- Režisér filmu Martin Frič se po natáčení stal velmi dobrým přítelem autora předlohy Jaroslava Žáka. Ten mu pak v období válečné krize posílal zásoby cigaret, které byly v tehdejším Československu špatně k dostání

 

- Postavu profesora Matulky inspiroval skutečný učitel gymnázia, který se natolik bál státnic, že raději zůstal celý život suplem.

 

- Režisér Martin Frič rád pracoval v noci, neboť v ateliérech nebyli přítomní producenti filmu, a tak mu nikdo nemohl mluvit do práce.

Cesta do hlubin študákovy duše - 4
(Foto: oficiální zdroj)

Úžasnou komedii Cesta do hlubin študákovi duše sledujte v úterý 8. května 2018 ve 12:10 na TV Nova!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJNOSTI VE ŠTÁBU: Co se režisérka filmu Páni kluci nesměla dozvědět? Ohrozilo by to natáčení

Autentický pohled na vojenský výcvik: Film Copak je to za vojáka odhalil jednu drsnou skutečnostSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář