Johnny Depp držel kvůli roli upíra šílenou dietu. Tohle rozhodně nezkoušejte!

Publikováno 1. 12. 2018
Zdroj: oficiální zdroj

Je obecně známo, že do každé své filmové postavy se Johnny Depp naplno ponoří. Snímek Temné stíny nebyl výjimkou a slavný herec se rozhodl kvůli své roli pořádně zhubnout...

Film Temné stíny vypráví příběh Barnabase Collinse (Johnny Depp), bohatého majitele panství Collinwood, kterého v 18. století zlá čarodějnice Angelique proměnila v upíra a pohřbila zaživa. O dvě staletí později, když je čirou náhodou objevena rakev, do níž byl Barnabas pohřben, se probouzí ze svého dlouhého spánku a vrací se na své panství. Zjišťuje však, že honosné sídlo již dávno obývají jeho vzdálení příbuzní, kteří mají poněkud tajemné problémy...

Temné stíny - 1
Zdroj: Archiv TV Nova


• Krátce po začátku snímku, konkrétně v první minutě a dvanácti vteřinách, je možné zahlédnout plující loď. Jedná seo tutéž loď, která je divákům známá ze série filmů Piráti z Karibiku, v níž Johnny Depp rovněž ztvárnil hlavní roli.

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného seriálu z roku 1966.

• Režisér filmu Tim Burton v jednom rozhovoru prozradil, že Johnny Depp toužil po ztvárnění role Barnabase Collinse odmalička. Johnny Depp svou náklonost k Barnabasovi potvrdil, když se svěřil, že jakmile se dozvěděl o zakoupení filmových práv studiem, začal Tima přesvědčovat, aby film spolu natočili.

Temné stíny - 10
Zdroj: Archiv TV Nova

• Eva Green, představitelka Angelique Bouchard, do premiéry nevěděla, jak bude ve snímku vypadat. Její obličej byl totiž v post-produkci „vylepšen“ pomocí speciálních efektů.

Michelle Pfeiffer je oddanou fanynkou kultovního seriálu, na kterém je film založen. Ve chvíli, kdy se dozvěděla, že režisér Tim Burton chystá celovečerní filmu, okamžitě ho zkontaktovala, aby se ho zeptala, zda pro ni nemá nějakou roli, což u ní rozhodně není zvykem.

• Johnny Depp uvedl, že při natáčení milostné scény bylo poškozeno vícero hotelových pokojů.


116

GALERIE: Fotky z filmu Temné stíny

Zdroj: Archiv TV Nova

Temné stíny - 14

Hodnocení:• O roli Angelique se ucházely Anne HathawayLindsay Lohan i Jennifer Lawrence.

• Kvůli přípravě na roli Barnabase Collinse Johnny Depp držel  drastickou dietu – pil pouze dietní zelený čaj a konzumoval jenom ovoce s nízkým obsahem cukru. Za poměrně krátkou dobu shodil 12 kilogramů a dostal se tak na váhu 66 kg!

• Jedná se o devátý film, kde režisér Tim Burton spolupracoval s Johnnym Deppem, a o sedmý, na kterém spolupracoval s Helenou Bonham Carter (která byla mimochodem v té době Timovou manželkou, nicméně manželství v roce 2014 po třinácti letech skončilo).Film Temné stíny můžete sledovat v sobotu 1. prosince 2018 od 20:00 na Nova Cinema, nebo v repríze ve středu 5. prosince 2018 od 00:10 na tomtéž kanále.

Kir