Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Příběh Kmotra patří k úspěšným českým filmům posledních let. Tyto zajímavosti ze zákulisí jste ale určitě netušili! Co má kmotr Mrázek společného s Karlem Gottem?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Co má kmotr Mrázek společného s Karlem Gottem? Společně se stali zakladateli!

kmotr mrázek
kmotr mrázek
aktualizováno 18.06.2017, 00:33 | 17.06.2017, 20:03 | TV Nova

Příběh Kmotra patří k úspěšným českým filmům posledních let. Tyto zajímavosti ze zákulisí jste ale určitě netušili! Co má kmotr Mrázek společného s Karlem Gottem?

Příběh Kmotra je inspirován bestsellerem Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek". Popisuje vzestup a pád člověka, který se od kšeftu s digitálními hodinkami posunul až na pozici šedé eminence české politiky.... Co jste o filmu určitě nevěděli?


1) Film je z 90 % postaven na reálných základech.

2) V druhé polovině filmu ukazuje Ondřej Vetchý coby Vedral ze svého honosného sídla na fotbalový stadion Františka Kloze. Ve skutečnosti se na tomto místě však nachází pekárna. Kladenský stadion je do filmu dosazen uměle, nachází se na jiné straně a z vily na něj vidět není.

Soutěž: Příběh Kmotra

3) Architektonicky zajímavá bílá vila, ve které Vedral bydlí, je ve skutečnosti moderní Galerie Kladno, kde se nachází fotogalerie, multifunkční sál a restaurace.

4) Hlavní postavu měl původně ztvárnit herec Marko Igonda. Nakonec byl ale přeobsazen Ondřejem Vetchým.

5) Scénáristé Petr Nikolaev a Miroslav Oščatka spolupracovali se skutečnými kriminalisty, kteří na případu Františka Mrázka svého času pracovali.

6) Skutečný kmotr Mrázek založil v roce 1993 společně se stálicí české pop music Karlem Gottem Nadaci Karla Gotta Interpo.

7) Ve filmu se hlavní postava jmenuje František Vedral. Vedral bylo však pouze Mrázkovo krycí jméno, které měl po svém fotbalovém spoluhráči z dorostu.

8) Režisér Petr Nikolaev, je jen o půl roku mladší než skutečný František Mrázek, proto věřil, že může dobu i Mrázkovu motivaci chápat lépe, než kdyby natáčel film o někom, kdo žil daleko dříve.

  • Příběh kmotra - 7
  • Příběh kmotra - 6
  • Příběh kmotra - 5
  • Příběh kmotra - 4
  • Příběh kmotra - 3
  • Příběh kmotra - 2
  • Příběh kmotra - 1

9) Některé dialogy ve filmu, jsou čerpány ze skutečných policejních odposlechů.

10) Minulý rok upynulo 10 let od vraždy skutečného Františka Mrázka. V době, kdy ještě žil, mu kriminalisté připisovali deset mrtvých. Vraždy mu však nikdy nebyly dokázány.


Film Příběh kmotra můžete sledovat v neděli 18. 6. od 20:20 na TV Nova.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Milan Peroutka nevěřil svým očím. Fanoušci si mysleli něco, co vůbec nebyla pravda!

MULTITALENTOVANÝ DR. HOUSE: Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! Proč se málem nestal hercem?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář