Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Pelíšky, Jak dostat tatínka do polepšovny, nebo S tebou mě baví svět? Která z deseti TOP komedií v článku si zaslouží váš hlas jako ta úplně nejlepší? Nebo máte v oblibě nějakou jinou? Hlasujte!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

TOP 10 ČESKÝCH KOMEDIÍ: Která je ta úplně nejlepší? HLASUJTE!

TOP CZ komedie
zdroj: oficiální zdroj TOP CZ komedie
aktualizováno 31.12.2017, 18:25 | 31.12.2017, 18:25 | Kir

Pelíšky, Jak dostat tatínka do polepšovny, nebo S tebou mě baví svět? Která z deseti TOP komedií v článku si zaslouží váš hlas jako ta úplně nejlepší? Nebo máte v oblibě nějakou jinou? Hlasujte!

Pelíšky (1999)

Tragikomedie Jana Hřebejka na motivy knihy Hovno hoří od Petra Šabacha vypráví o životě dětí Šebkových a Krausových a jejich rodičích. Zatímco se děti přátelí, jejich otcové se nemohou vystát. Film s humorem ukazuje život před příchodem sovětských vojsk a končí právě s touto událostí. 

Pelíšky
(Foto: archiv)


Marečku, podejte mi pero! (1976)

Komedie Oldřicha Lipského o dospělých dělnících, kteří se musí vrátit do školních lavic a zvýšit si svou kvalifikaci, aby mohli nadále pracovat v podniku procházejícím modernizací. A jak je vidět, školní návyky z dětských let se mohou projevovat i v pokročilém věku. Někdy dokonce i v mnohem větší míře, než tomu bylo v dětství. A je vůbec přítomen Hliník?

Marečku, podejte mi pero!
(Foto: TV Nova)
 

Vesničko má středisková (1985)

Opožděný družstevní závozník Otík Rákosník a řidič pan Pávek způsobují jeden malér za druhým. Nezapomenutelná dvojice v kultovní komedi Jiřího Menzela.

Slavný Otík z filmu Vesničko má středisková
(Foto: oficiální zdroj)

Báječná léta pod psa (1997)

Film vznikl na motivy stejnojmenného románu Michala Viewegha. S tímto nostalgickým příběhem, který popisuje dospívání citlivého Kvida a také zachycujíce šedá léta socialismu, se ztotožní  mnoho z nás. Tato komedie také zachycuje trampoty Kvidova otce, jehož úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti ho dovede až ke stavbě vlastní rakve.

Báječná léta pod psa
(Foto: oficiální zdroj)Postřižiny (1980)

Mozaika humorně laděných rituálů, kterými si Francin a Maryška koření své manželství, byla natočena na motivy knihy Bohumila Hrabala a na filmovém plátně ztvárněna Jiřím Menzelem již roku 1980.

Postřižiny
(Foto: oficiální zdroj)


Jak dostat tatínka do polepšovny (1978)

Nezapomenutelná rodinná komedie Marie Poledňákové volně navazuje na film Jak vytrhnout velrybě stoličku skvěle baví od začátku do konce. Příběh zasazený do prostředí malebné vesnické chaloupky uprostřed lesa zachycuje osud malého Vaška, jeho znovu nalezeného tatínka Luboše, dědy, prasete Pepy a Vašíkovy maminky, která se musí vypořádat s legráckami a lumpárnami všech tří chlapů v chalupě.

Tomáš Holý
(Foto: Nova.cz)

Obecná škola (1991)

"Jmenuji se Igor... Hnízdo!" Jméno svérázného učitele chodícího ve vojenské uniformě nemusíme dlouho představovat. Stejně tak jako Edu Součka s kamarádem Toníkem a tatínkem Fanoušem Součkem. Tento film natočený již před více něž čtvrt stoletím Janem Svěrákem podle scénáře Zdeňka Svěráka je spojen s mnoha zajímavostmi, protože v domě nedaleko školy, kde se film natáčel, opravdu Zdeněk Svěrák bydlel a místní školu navštěvoval.

Obecná škola - 3
(Foto: Archiv TV Nova)

Vrchní, prchni! (1980)

Česká filmová komedie o fantomovi jídelen a restaurací z roku 1980 je dnes českou klasikou. Josef Abrahám ztvárňuje knihkupce Vránu, který se rozhodne řešit svou svízelnou finanční situaci tím, že využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne v restauracích a hospodách inkasovat. Netrvá dlouho a dostane se do všech novin coby nepolapitelný fantom pražských a později i mimopražských restaurací.

Nestárnoucí komedie Vrchní, prchni
(Foto: TV Nova)S tebou mě baví svět (1982)

Tento hit Marie Poledňákové byl dokonce vyhlášen za komedii století! Kdo by neznal příběh o zimní dovolené tří kamarádů a jejich šesti malých dětech. Tato komedie si získala srdce milionů diváků. 

S tebou mě baví svět - 16
(Foto: oficiální zdroj)

Slunce, seno, jahody (1983)

Zní to neuvěřitelně, ale oblíbená komedie Zdeňka Trošky Slunce, seno, jahody měla premiéru již před více než třiceti lety. Pohodová letní atmosféra a příběh popisující někdy až chaotický život na vesnici přiměje zasmát se znovu a znovu i po letech. Tato úspěšná komedie měla jako jediná v seznamu pokračování, a to dokonce dvě!

Slunce, seno, jahody - proměny herců - 14
(Foto: Nova.cz)


Anketa
Která česká komedie je úplně nejlepší?
 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

TAJEMSTVÍ filmu S tebou mě baví svět dnes: Natáčení scény v bačkůrkách mělo vážné následky!

Účastníci zájezdu, Román pro ženy či Nestyda: Který film podle knih Michala Viewegha máte nejraději? HLASUJTE!
 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář