Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Poklidná odpočinková komedie Účastníci zájezdu je možná i vaším oblíbeným českým filmem. Štáb ale v průběhu natáčení musel bojovat s nemalými problémy. Jaké to byly?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Natáčení Účastníků zájezdu se proměnilo v hotové peklo! Dnes vyšlo najevo, co se tehdy stalo

ucastnici zajezdu - 3
ucastnici zajezdu - 3
aktualizováno 11.06.2017, 12:24 | 11.06.2017, 12:23 | Nova.cz / nova.cz, csfd

Poklidná odpočinková komedie Účastníci zájezdu je možná i vaším oblíbeným českým filmem. Štáb ale v průběhu natáčení musel bojovat s nemalými problémy. Jaké to byly?

Účastníci zájezdu byli svého času nejpopulárnější filmovou komedií natočenou podle předlohy Michala Viewegha. Tvůrci filmu ale o úspěchu tohoto románu nebyli na sto procent přesvědčeni. Proto vyčkávali, jak u diváků uspěje jedna z Vieweghových předchozích knih Román pro ženy. Příběh o lásce, nevěře a střetu dvou generací se zdál trefou do černého. Pak už tvůrci dlouho neotáleli a rozhodli se k natáčení komedie z prostředí rodinné dovolené, která nemohla probíhat jinde než na pro Čechy tak typických přímořských letoviscích Jadranu.
 

Účastníci zájezdu
(Foto: Archiv TV Nova)

Samotné natáčení ale probíhalo kromě italského města Sisitania i ve slovinském Piranu. Pro herce to ale až taková dovolená nebyla. Sami totiž měli nepřeberné množství pracovních povinností v Čechách, a tak si z Itálie pravidelně domů „odskakovali“.


Při jednom z přejezdů se porouchalo auto a skupinka herců jedoucích na natáčení se na několik hodin zasekla v Rakousku. Bohužel se zrovna měla točit hromadná scéna, a na herce se tak muselo čekat asi sedm hodin.


Příznivé nebylo ani počasí. Zatímco na záběrech vše vypadá přímo tropicky, ve skutečnosti bylo v Itálii dost chladno a teplota vody v moři dosahovala pouhých 13 stupňů.

 

Od natáčení uplynulo už více než 11 let. Jak se herci změnili?

ucastnici zajezdu - 2

Asi největší proměnou prošla od natáčení filmová manželská dvojice Bob Klepl a Eva Holubová. Bohumil Klepl hrál v době natáčení cca 15 představeních¨, a tak pro něj celé filmování bylo extrémně náročné. Nakonec to vypadalo asi tak, že ráno sedl do auta, dovezli ho na pláž, kde točil tak hodinu a večer už hrál opět v divadle. A jinak tomu není ani dnes. Klepl s Holubovou jsou stále dobrými přáteli a dokonce spolu hrají v nejednom divadelním představení.

ucastnici zajezdu - 4

Je až neskutečné, že herečka Jana Štěpánková se od doby natáčení téměř nezměnila. Na svůj věk vypadá opravdu obdivuhodně, jako kdyby vlastnila elixír mládí, stejně jako hrdinka knihy Karla Čapka Věc makropulos. Navíc z ní září nepřekonatelný optimismus a velký životní nadhled.

ucastnici zajezdu - 1

A takhle se za 11 let změnil sympatický režisér Jiří Vejdělek, který má od té doby na kontě například velmi úspěšnou komedii Ženy v pokušení. Působil také jako herecký kouč v první řadě show Tvoje tvář má známý hlas.
 

Účastníky zájezdu nezapomeňte sledovat 11.6. ve 20:20 na Nově a o den později od 17:35 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP ZAJÍMAVOSTI Skleněného pekla: Podle hlavního hrdiny byl pojmenován slavný dům v centru Prahy!


NATÁČENÍ PODLE SPIELBERGA: Loutkaře ovládající koně zahrabali pod zem a zvířata maskovali déle než lidiSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář