Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Skupina Nova je už od startu měření v roce 1997 na jednoznačném prvním místě v televizní sledovanosti u českých diváků. Jaké byly nejsledovanější pořady roku 2016?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Skupina Nova se opět stala lídrem v televizní sledovanosti! Jaké byly nejoblíbenější pořady roku 2016?

Pořady televize Nova
zdroj: TV Nova Pořady televize Nova
aktualizováno 03.01.2017, 09:31 | 02.01.2017, 17:57 | TV Nova

Skupina Nova je už od startu měření v roce 1997 na jednoznačném prvním místě v televizní sledovanosti u českých diváků. Jaké byly nejsledovanější pořady roku 2016?

Skupina Nova v roce 2016 představila několik mimořádně úspěšných projektů. Mezi ně patří například fenomenální zábavná show Tvoje tvář má známý hlas, která se v minulém roce představila hned ve dvou řadách. Její první série dosáhla 48,82% podílu na sledovanosti v cílové skupině diváků 15–54  let. Na každou epizodu se v průměrů dívalo 1,6 milionu diváků starších čtyř let! Druhá série ve stejné cílové skupině dosáhla 47,63% share, v cílové skupině 4+ se v průměru dívalo téměř 1,7 milionu diváků. Show sklízela také velký úspěch na internetu a sociálních sítích.

Tvoje tvář má známý hlas: Miroslav Etzler a Roman Vojtek jako The Phantom Of the Opera
(Foto: TV Nova)

V roce 2016 televize Nova představila nový český komediální seriál Na vodě v hlavních rolích s Lukášem Langmajerem a Tomášem Klusem. Na začátku roku pokračovala druhá polovina seriálu Atentát.
Na vodě: Oldřich Kaiser
(Foto: TV Nova)

Z TOP 500 nejsledovanějších pořadů roku 2016 (včetně zpravodajských a sportovních pořadů) v cílové skupině 15-54 let obsadily pořady skupiny Nova dokonce 453 míst. Z pravidelných pořadů nejvíce diváků k televizním obrazovkám tradičně přitahovaly Televizní noviny.

Silvestrovské Televizní noviny 2016
(Foto: TV Nova)

Nejsledovanějším dlouhodobým seriálem současnosti na českých obrazovkách zůstala i v roce 2016 Ordinace v růžové zahradě 2. Premiérové díly sledovalo v průměru 34,08 % diváků v cílové skupině 15–54 u TV.

Ordinace: Mára srazí Mariku k zemi
(Foto: Nova.cz)

Nejsledovanějším denním seriálem českého televizního prostředí zůstal v uplynulém roce další původní seriál skupiny Nova Ulice, který dosáhl v premiérových dílech průměrně 35,83 % podílu na sledovanosti v cílové skupině 15–54 let.
Seriál Ulice: Podaří se Eddiemu a Adrianě zachránit jejich vztah?
(Foto: TV Nova)

S velkým ohlasem se setkaly také premiérové díly dokureality Výměna manželek (30,50 %), a kuchařská show MasterChef Česko (22,56% share v 15–54).
MasterChef
(Foto: Archiv TV Nova)

Nová stanice skupiny Nova

Skupina Nova v roce 2016 slovenským divákům připravila novou stanici Nova International. Jedná se o mezinárodní verzi nejsledovanější české stanice TV Nova a nabízí obdobné programové schéma jako televize Nova v České republice, se všemi pořady vlastní produkce, u kterých společnost disponuje právy pro šíření v zahraničí. Nova International nahrazuje stávající volně šířené stanice skupiny Nova na Slovensku, a doplňuje nabídku prémiových sportovních stanic Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

NEPŘEHNLÉDNĚTE:
ZMĚNA PRO TELEVIZNÍ DIVÁKY: Stanice skupiny Nova představily nové názvy!
ŽHAVÉ NOVINKY i pokračování úspěšných seriálů! Co vás čeká v lednu na Nově?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář