Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Komika Jima Carreyho všichni znají jako neustále usměvavého a veselé herce, který se proslavil ve ztřeštěných komediích. Jeho pohyby, grimasy a humor baví neustále diváky po celém světě. Dnes to však vypadá, že se rozhodl pro velkou změnu. Odložil...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

RAZANTNÍ PROMĚNA JIMA CARREYHO: Z veselého herce depresivním malířem. Podívejte se na jeho obrazy!

Vložit video na:

aktualizováno 13.08.2017, 10:54 | 13.08.2017, 10:54 | / Maci

Komika Jima Carreyho všichni znají jako neustále usměvavého a veselé herce, který se proslavil ve ztřeštěných komediích. Jeho pohyby, grimasy a humor baví neustále diváky po celém světě. Dnes to však vypadá, že se rozhodl pro velkou změnu. Odložil snad herectví na druhou kolej a stal se malířem?

Celým jménem James Eugene Carrey je nikoliv americký, ale kanadský herec a komik. Svoji kariéru začal v patnácti letech komickým vystupováním v klubech po celé Kanadě. Ve svých šestnácti letech musel opustit školu a začít pracovat v továrně, aby mohl trochu vylepšit neúnosnou finanční situaci svých rodičů. Po roce továrnu opustil a začal se opět živit vystupováním v Kanadě.

Jim Carrey
V roli ztřeštěného zvířecího detektiva exceloval po boku Courteney Cox (Foto: Profimedia)

Potom už následovala strmá cesta vzhůru. Proslul groteskními hereckými výstupy v komediích jako Ace Ventura, Blbý a blbější, Maska, Lhář lhář, či Božský Bruce, ale dokázal si získat i respekt kritiků za své dramatické role ve filmech jako Truman Show, Majestic, Muž na měsíci a Věčný svit neposkvrněné mysli. V Hollywoodu patří k nejlépe placeným hercům a je považován za jednoho z největších komiků všech dob. Do češtiny jej dabuje svým příjemným hlasem Bohdan Tůma.
Jim Carrey
Razantní změnu přinesl minulý rok, kdy si nechal narůst plnovous, který mu může kdejaký hipster závidět (Foto: Profimedia)

V dnešním světě panuje zvláštní představa o tom, že všichni komici jsou ve svých soukromých životech nešťastní a zlomení. Tomuto tvrzení nahrává i video Jima Carreyho, kde nechal všechny nahlédnout pod pokličku svého osobního života. Nechal se úplně pohltit výtvarným uměním! „Potřebuji barvy ve svém životě,“ promlouvá skleslým hlasem k divákům, když nanáší na obrovské plátno další barvu. „Potřebuji dělat v životě něco bezpečnějšího, než je převtělování se do jiných charakterů,“ shrnuje svůj nový koníček.
Jim Carrey
Smutný a zadumaný umělec (Foto: TV Nova)

Skončí snad definitivně s herectvím? Jaké jsou Jimmovy malby a co dále o sobě prozradil? Podívejte se na celé jeho video v angličtině.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
UPŘÍMNOU SOUSTRAST: Zemřel Zdeněk Sporer z Akce nový domov. Co bude s malými vnuky, o které se staral?

VELKÁ ANKETA: Kdo je nejlepší český kriminalista? Kdo vás vzal nejvíce za srdce? HLASUJTE!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář