Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady a humoru. Někdy ale dojde na chvíle, kdy je prostě zoufalá! Proč?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

ZOUFALÁ HALINA PAWLOWSKÁ: Proč by se nechtěla vrátit do doby, kdy jí bylo třicet?

Vložit video na:

aktualizováno 12.11.2017, 23:00 | 12.11.2017, 23:00 | TV Nova

Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady a humoru. Někdy ale dojde na chvíle, kdy je prostě zoufalá! Proč?

Čtenáři se jejími historkami v knižní podobě pobavili už devětadvacetkrát a v nadcházejících dnech budou mít příležitost znovu. Halině Pawlowské totiž právě vychází jubilejní třicátá kniha Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci! Při samotném křtu knihy se Halina Pawlowská cítila opravdu zoufale.

„Slovo zoufalý má v češtině velmi mnoho modifikací. Můžete to říkat s nadsázkou, zveličovat,... On každej se chová trochu zoufale. Teď je to tady taky takový zoufalý. Tady je tolik lidí, takový horko,“ popsala autorka.

Halina Pawlowská
(Foto: Albatros media)

 

Podle knihy vznikl i stejnojmenný film pod režijní taktovkou Filipa Renče, který by se měl v kinech objevit už v lednu příštího roku. A jak autorka zvládla vměstnat celovečerní film do tak útlé knihy? „Píšu ráda velmi stručně a krátce. Mým nejoblíbenějším autorem byl Peter Altenberg a tek psal tzv. minutové romány. To jsou povídky do minuty a to se mi hrozně líbilo,“ svěřila se.

Halina Pawlowská
(Foto: Albatros media)


Kmotrů měla kniha hned několik – Alici Bendovou, Kláru Issovou, Zdenku Procházkovou a Filipa Renče. Film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, přijde do kin ve druhé polovině ledna 2018 a Halina Pawlowská k němu napsala scénář. Jak ale říká, práce na scénáři je, na rozdíl od psaní knih, daleko větší makačka. „Psát knížky, to je radost! Psát scénář, to je dřina!“
 

A co za svůj život vyvedli jednotliví hosté křtu zoufalého? Na to se podívejte ve videu!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SOUTĚŽ pořadu Maminy s rozumem o podepsanou knihu Marka Hermana. Změní váš pohled na výchovu!

HALININY PROMĚNY: Kdy byla nejhubenější a jak vypadá coby Marilyn Monroe?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář