Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

„Už je ti teplo, děvče?“ Klasická pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce je neodmyslitelnou součástí Vánoc a vánočního období. Během natáčení půvabného příběhu si však herci prošli peklem. Co se dělo na place a proč jedna z hereček plakala?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

NEBEZPEČNÉ natáčení kultovního Mrazíka: Herci bojovali s pijavicemi, mrazem i petrolejem v jídle!

Mrazík
zdroj: Archiv TV Nova Mrazík
aktualizováno 28.12.2017, 22:51 | 28.12.2017, 15:50 | PJ

„Už je ti teplo, děvče?“ Klasická pohádka o Mrazíkovi, Ivanovi a Nastěnce je neodmyslitelnou součástí Vánoc a vánočního období. Během natáčení půvabného příběhu si však herci prošli peklem. Co se dělo na place a proč jedna z hereček plakala?

Bez kultovní pohádky Mrazík, která vznikla v roce 1964 v bývalém Sovětském svazu, si konec roku mnoho lidí v České republice nedokáže představit. Ačkoliv například v USA bývá film označován za jednu z nejhorších pohádek všech dob, u nás se její sledování během vánočních svátků stalo téměř tradicí. Příběh o milé a pracovité Nastěnce, která žije se svým otcem, macechou a její dcerou Marfušou, netřeba dlouze představoat. Věděli jste ale, jak náročné bylo natáčení?

Mrazík
(Foto: TV Nova)

Jaké kuriozity se ke vzniku nesmrtelné pohádky pojí?

– Alexander Rou, režisér filmu, požadoval, aby byla Marfuša znatelně ošklivější než Nastěnka. Inna Čurikova, představitelka Marfuši, se dokonce rozplakala, když se ve filmu viděla. V jednu chvíli dokonce uvažovala o ukončení natáčení. Právě z tohoto důvodu údajně pohádku viděla jen jednou v životě.

– V době natáčení nebyl v Moskvě žádný sníh, a proto se celý štáb přesunul až za polární kruh, kde herci během natáčení skutečně mrzli! Záběry čarokrásné zimní přírody byly natáčeny na poloostrově Kola v blízkosti města Murmansk.

• LEGENDÁRNÍ MRAZÍK: Životy hlavních hrdinů rozhodně pohádkové nebyly! Co si prožili?


– Jezírko, do kterého Marfuša i se svou matkou v jedné scéně spadly, bylo plné pijavic! Au.

– Ve scéně, kdy Marfuša sedí pod stromem a čeká na Mrazíka, se podle scénáře měla zakousnout do jablka. Z finančních důvodů jí však tvůrci dali jen cibuli, neboť byla levnější než jablko.

Mrazík
(Foto: FDB.cz)

– Inna Čurikova alias Marfuša, skutečně louskala ořechy svými zuby. Podivuhodný talent ukázala režisérovi již na castingu a právě to ho přesvědčilo, aby ji do filmu obsadil.

– Představitelce Nastěnky bylo v době natáčení 14 let. Polibek, který ve filmu dostala od Eduarda Izotova coby Ivánka, byl tak jejím úplně prvním polibkem v životě. 

– Svatební hostina, která se objeví na konci filmu, byla skutečná. Aby herci během pauz v natáčení neujídali, bylo jídlo natřené petrolejem. 

  • Mrazík
  • Mrazík
  • Mrazík
  • Mrazík - 2
  • Mrazík
  • Mrazík - 4
  • Mrazík
  • Mrazík - 6

Legendární pohádku Mrazík sledujte v pátek 29. prosince ve 14:05 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZNÁTE HO? Hádejte, který slavný herec se stal předobrazem pro postavu v pohádce Vánoční koleda!

TOP 9: Dospělí v rolích dětí a bezejmenné hlavní postavy! Jaké jsou největší zvláštnosti filmu Polární expres?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Mrazík

LEGENDÁRNÍ MRAZÍK: Životy hlavních hrdinů rozhodně pohádkové nebyly! Co si prožili? »

Od první premiéry legendární ruské pohádky o pracovité Nastěnce, samolibém Ivánkovi a jejich společné lásce uplynulo neuvěřitelných 52 let. Podívejte se, jak se od té doby hlavní postavy Mrazíka změnily a čím si v životě prošly. ... více»