Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Herečka Maggie Smith je hvězdou britské herecké scény. Dnes slaví narozeniny! Herectví se věnuje odjakživa, a to jak v divadle, tak i ve filmu či v televizi. Ne asi každý ví, že prodělala rakovinu prsu v době, kdy natáčela poslední film o Harrym P...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Odvážná nejen na plátně, ale i v soukromí. Maggie Smith z Harryho Pottera natáčela s rakovinou, ale nikomu nic neřekla

Maggie Smith
zdroj: Oficiální zdroj Maggie Smith
aktualizováno 28.12.2017, 09:31 | 28.12.2017, 09:31 | TV Nova

Herečka Maggie Smith je hvězdou britské herecké scény. Dnes slaví narozeniny! Herectví se věnuje odjakživa, a to jak v divadle, tak i ve filmu či v televizi. Ne asi každý ví, že prodělala rakovinu prsu v době, kdy natáčela poslední film o Harrym Potterovi.

Maggie Smith se narodila 28. 12. 1934 v Anglii, kde i vystudovala herectví na Oxford Playhouse School. Po studiu zahájila profesionální kariéru v inscenaci Shakespearova Večeřa tříkrálového, rolí Violy. Více na sebe upozornila první filmovou rolí jako spolehlivá a oddaná sekretářka Meadová, v komediálním dramatu Vlivní lidé.

Maggie Smith
(Foto: Profimedia)


V roce 1967 se provdala za herce Roberta Stephense, s kterým má dvě děti. Po rozvodu se opět provdala a to za scénáristu Beverleyho Crosse, ten v roce 1998 zemřel. Maggie je první člověk, který se objevil v britské reklamě a to 22. 9. 1955. Po tom, co porazila na castingu dalších 80 dívek, propagovala zubní pastu Gibbs. Za svoji hereckou kariéru získala dvakrát Oscara i Zlatý glóbus, pět cen BFTA a je i držitelkou cen Emmy a Tony.

Maggie Smith
(Foto: Oficiální zdroj)


Známá se stala u většiny lidí převážně rolí matky představené z filmu Sestra v akci a ze série Harry Potter, kde si zahrála učitelku v kouzelnické škole Minervu McGonagallovou. Během natáčení dvou částí filmu Harry Potter a Relikvie smrti bojovala s rakovinou. Nemoc ale tajila, aby neznepokojila štáb ani fanoušky.

Tom Felton ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - druhá část (2011)
Harry Potter a Relikvie smrti (Foto: oficiální zdroj)


Zajímavostí je, že v druhé části Relikvie smrti bojuje s profesorem Snapem. V době natáčení jí bylo 76 let, a stala se tak nejstarší ženou, která kdy natáčela bojovou scénu.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pád na dno, dluhy i slušná herecká kariéra: Co dnes dělají herci z Harryho Pottera?

UNIKÁTNÍ FOTO: Profesorka McGonagallová z Harryho Pottera byla nevídaná kráska. Podívejte se!

Harry Potter a Tajemná komnata exkluzivně v O2 arena PrahaSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář