Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Tento týden byly zveřejněny nominace nejprestižnější filmové ceny – Oscary. Už jsou známé kompletní nominace, tedy herci, herečky, scénář nebo filmová píseň. A které snímky bojují o sošku pro nejlepší film? Podívejte se a hlasujte!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

ODHALENO Z OSCARŮ: Který snímek získá zlatou sošku za loňský rok? Podívejte se na nominace a hlasujte!

Tvář vody
zdroj: oficiální zdroj Tvář vody
aktualizováno 11.02.2018, 15:30 | 11.02.2018, 15:30 | Maci

Tento týden byly zveřejněny nominace nejprestižnější filmové ceny – Oscary. Už jsou známé kompletní nominace, tedy herci, herečky, scénář nebo filmová píseň. A které snímky bojují o sošku pro nejlepší film? Podívejte se a hlasujte!

►SEZNAM TOHO NEJLEPŠÍHO ZA ROK 2017 NALEZNETE ZDE!

Konečná nominace na cenu o Nejlepší film. Najdete svého favorita?
1. Dunkerk

Velký favorit je velkofilm Dunkirk, kterému se nominace připisovala ihned po uvedení do kin. Jedná se o další dílo oskarového Christophera Nolana a popisuje události evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků na pláži v severofrancouzském Dunkerku v roce 1940. Film je nominován i za režii, střih, soundtrack a další.

Dunkirk
(Foto: oficiální zdroj)

2. Nit z přízraků
Příběh londýnského návrháře, kterého ztvárnil Daniel Day-Lewis a který se nechává inspirovat všemožnými múzami, až najde tu osudovou. Film byl dále nominován za režii, Daniel Day-Lewis za svůj výkon, Lesley Manville za vedlejší roli, soudtrack a kostýmy.
Nit z přízraků
(Foto: oficiální zdroj)

3. Nejtemnější hodina
Gary Oldman jako Winston Churchill v životopisném snímku, který popisuje události počátku 2. světové války. Gary Oldman byl nominován i za nejlepšího herce. Film byl nominován i v kategoriích „Makeup a Hairstyling“ a „Kostýmy“ a celkově je považován za velkého favorita letošních Oskarů.
Nejtemnější hodina
(Foto: oficiální zdroj)

4. Akta Pentagon: Skrytá válka
Hlavní role ztvárnili oskaroví veteráni Tom Hanks a Meryl Streep. Film popisuje příběh dvou novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejní zprávu Pentagon Papers o účasti americké vlády ve válce ve Vietnamu. Meryl Streep byla samozřejmě nominována za nejlepší herečku. Bez toho by Oskaři ani být nemohli.
Akta Pentagon: Skrytá válka
(Foto: oficiální zdroj)

5. Tři billboardy kousek za Ebbingem
Drama popisuje boj ženy za spravedlivé vyšetření vraždy její dcery. Skrze billboardy předává vzkazy místní policii a rozjíždí tak boj mezi ní samotnou a celou policejní jednotkou. Film byl nominován za původní scénář, střih, soundtrack a hlavní představitelé Frances McDormand za nejlepší herečku a Woody Harrelson a Sam Rockwell za vedlejší role.
Tři billboardy kousek za Ebbingem
(Foto: oficiální zdroj)

6. Dej mi své jméno
Film vznikl ve spolupráci s italskou, francouzskou a brazilskou produkcí. Příběh posazený do osmdesátých let popisuje cestu mladého Elia, který navazuje vztah s americkým mladíkem a objevuje svou sexualitu společně s bohémským životem. Timothée Chalamet byl nominován i za svůj herecký výkon v tomto filmu a film byl nominován i za scénář a píseň.
Dej mi své jméno
(Foto: oficiální zdroj)

7. Uteč
Hororový snímek Get Out neboli do češtiny přeloženo jako Uteč je dalším nominovaným snímkem. Film dokáže diváka opravdu překvapit, z poměrně klidného děje vyeskaluje do skutečně mysteriózního díla. Film je nominován i za režii, scénář a Daniel Kaluuya je nominován za nejlepšího herce.
Uteč
(Foto: oficiální zdroj)

8. Lady Bird
Film popisující životní příběh mladé Christine, která si říká Lady Bird. Christine hraje talentovaná Saoirse Ronan, která je i za tuto roli nominována na sošku Oscara. Film je dále nominovaný za režii, původní scénář a Laurie Metcalf je nominována za herečku ve vedlejší roli.
Lady Bird
(Foto: oficiální zdroj)

9. Tvář vody
Film popisuje příběh o poutu vládou zkoumaného vodního monstra a němé uklízečky Elisy. Tento snímek režíroval Guillermo del Toro, který byl i nominován za režii. Dále byla nominována Sally Hawkins jako nejlepší herečka, Richard Jenkins za vedlejší roli, Octavia Spencer za vedlejší roli a film byl nominován za původní scénář, střih, sountrack, kostýmy a další.
Tvář vody
(Foto: oficiální zdroj)

O vítězích se rozhodne na začátku března. Který snímek se podle vás stane tím nejlepším?
Anketa
Který snímek se stane Nejlepším filmem roku 2017?
 

NEPŘEHLÉDNETE:
SVĚT V SLZÁCH: Držitel 3 Oscarů Daniel Day-Lewis oznámil smutnou novinu

TOP 15: Žebříček nejlepších filmů roku 2017. A který se líbil vám? HLASUJTE!

ROLE SNŮ: Harry Styles v hlavní roli v dalších Hvězdných válkách! Koho by měl hrát? Mistra Yodu ne

OBROVSKÁ SATISFAKCE: Dokonalý Matt Damon táhne svým výkonem nový film. Získá dalšího Oscara?

Autor: MaciSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář