Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Je to neuvěřitelné, ale legendární taneční film Hříšný tanec byl natočen přesně před 30 lety, tedy v roce 1987. Jak dnes vypadá a co dělá hlavní hvězda filmu – Jennifer Grey?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

POZNALI BYSTE JI? Takhle se za 30 let změnila hvězda Hříšného tance! Legendární Baby táhne na šedesát

Hříšný tanec
zdroj: facebook.com Hříšný tanec
aktualizováno 19.05.2017, 12:04 | 19.05.2017, 12:04 | Nova.cz

Je to neuvěřitelné, ale legendární taneční film Hříšný tanec byl natočen přesně před 30 lety, tedy v roce 1987. Jak dnes vypadá a co dělá hlavní hvězda filmu – Jennifer Grey?

Hříšný tanec se stal kultovní záležitostí a neexistuje snad osoba, která by neznala legendární hlášku „Baby nebude sedět v koutě“. Děj filmu, odehrávající se na začátku 60. let, mapuje prostředí horského rekreačního komplexu. Jednoho večera sedmnáctiletá Francis potká jednoho ze zaměstnanců komplexu, kterému pomůže s melouny. Jako dívka ze slušné rodiny se dostane do úplně nového prostředí a zažije pořádně nabité léto. Herecké začátky Jennifer Grey, která ve filmu ztvárnila hlavní roli Baby, nebyly snadné. O roli Baby měla původně zájem i Sarrah Jessica Parker, která se později proslavila především v seriálu Sex ve městě!

Hříšný tanec
(Foto: facebook.com)

Jennifer pochází z umělecké rodiny a není divu že i z ní samotné se stala herečka. Její matka byla herečka a tanečnice a otec hrál a zpíval – v roce 1972 za svůj výkon ve filmu Kabaret dokonce získal Oscara. To se sice Jennifer zatím nepodařilo, ale herectví na hřebík rozhodně nepověsila! Podívejte se, jak vypadá dnes!
Jennifer Gray - 2

Jako dcera slavného otce nebyla několikrát obsazena do filmu. Podle agentů prý nevyhovovala výškou nebo věkem. Tyto výmluvy jim ale dlouho nevydržely a po několika letech snažení a konkurzů všem Jennifer vypálila rybník. V roce 1987 byla obsazena do hlavní role ve filmu Hříšný tanec. Tady ztvárnila Frances Housemanovou přezdívanou Baby, která je s rodinou na dovolené v horách a zamiluje se do místního tanečníka, kterého hraje Patrik Swazey. Jennifer ve filmu mohla ukázat i své taneční schopnosti a ani v legendární scéně se zvedačkou nepotřebovala dublerku.

Oblíbený film z konce 80. let se dočkal i svého nového zpracování, film má premiéru koncem května 2017. Bude o 80 minut delší než původní Hříšný tanec. Na výrobě filmu se mimo jiné podílela scénáristka původního Hříšného tance Jessica Sharze. Objeví se zde nová hudební čísla a přidané scény, které by se měly co nejvíce nést v duchu povodního filmu. Stejně jako kultovní film se i nový remake bude odehrávat v hotelu v pohoří Catskill na východě USA.

V době natáčení Hříšného tance bylo Jennifer 27 let, tedy o 10 let více než filmové Baby. Fimovou dvojici ztvárnila společně s Patrickem Swazyem. Místo něho měl být do filmu původně obsazen Val Kilmer, ten se ale role vzdal. Zdá se, že udělal životní chybu a Swazyeho tak film proslavil. Herečka se svěřila, že ona a Patrick byli naprostými protiklady. „Byl to skvělý tanečník a ničeho se nebál,“ popsala Jennifer Patricka, který zemřel v roce 2009 po boji se zákeřnou rakovinou.
Hříšný tanec
(Foto: facebook.com)

Zajímavostí je, že scéna, kdy Johny sjíždí rukou po podpaží Baby která se nemůže ubránit smíchu původně ve scénáři vůbec nebyla. Naštvaní Johnyho (Patricka Swayzeho) je reálné a právě proto, že vše vypadalo realisticky se režisér rozhodl záběry nakonec do filmu dát.


Ve svých 57 letech je Jennifer stále aktivní herečkou. Naposledy v roce 2014 natočila romantickou sci-fi komedii In Your Eyes. Aktuálně natáčí drama Untogether, kde ji můžeme vidět po boku Jamieho Dornana, hvězdy 50 odstínů šedi. Film by měl mít premiéru ještě letos.
Jennifer Gray - 1

Legendární Hříšní tanec můžete sledovat v pátek 19.5. ve 20:20 na Nově a o den později od 18:05 na Nova Cinema.

  • Jennifer Gray - 5
  • Jennifer Gray - 4
  • Jennifer Gray - 3
  • Jennifer Gray - 2
  • Jennifer Gray - 1
  • Programový tip: Hřísný tanec
  • Remake Hříšného tance
  • Hříšný tanec
  • Hříšný tanec

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 5: Proč hvězdným herečkám zbyly oči pro pláč? Šest dní, sedm nocí byl s Harrisonem Fordem někdo jiný

Zákulisí filmu Piráti z Karibiku: Na konci světa – Při natáčení byl tak opilý, že ho režisér podepíral!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář
topka55 20.5.2017 19:55
+1
Po té , co si nechala udělat plastiku nosu ..už to nebyla ona...