Princové z českých pohádek: Kterému byste padly k nohám vy? HLASUJTE!

Aktualizováno 26.12. 2017 20:40
Nejoblíbenější princové
Zdroj: TV Nova

Co by to bylo za pohádky bez princů, kteří se ucházejí o srdce krásných princezen? Někteří si princeznu musí vybojovat s drakem, jiní si ji musí získat svou inteligencí a důvtipem. Který princ z českých pohádek je pro vás ten NEJ?

Princ z Popelky
Příběh umouněné Popelky žijící s macechou a jejími dvěma dcerami je známý po celém světě. V české filmové verzi Tři oříšky pro Popelku z roku 1973 ztvárnil ikonickou roli prince, který v pohádce není označován žádným jménem, Pavel Trávníček. Nejedna česká dívka jistě chtěla mít nožku jako Popelka, aby jí padl střevíček, a ona tak mohla odjet na jeho zámek!

Pavel Trávníček - princové
Zdroj: TV Nova

Princ Václav
Zvlášť obtížný úkol čekal prince Václava (Václava Neckáře) v pohádce Šíleně smutná princezna. Aby získal srdce nešťastné princezny Helenky (Helena Vondráčková), musel ji rozesmát! A spolu s ní se mu povedlo rozesmát diváky. Získal si i vaše srdce?

Princ - Václav Neckář
Zdroj: Nova.cz

Princ Velen
Kdo by neznal odhodlaného prince Velena (Juraj Ďurdiak) z pohádky Princ a večernice. Aby získal svou milou Večernici, musel překonat řadu nástrah, nepolevil však a nakonec ji získal!

Princ - Juraj Ďurdiak
Zdroj: Nova.cz

Princ Radovan
Když princezna Lada utekla od svého tatínka a našla azyl v královské kuchyni prince Radovana, ani ve snu by ji nenapadlo, že právě on bude jejím budoucím manželem. Pohledný Radovan princezně se zlatou hvězdou ukázal, jak hodný a dobrosrdečný je, a tím si získal její srdce. Získal si tento princ v podání Josefa Zímy i vás?

Princ - Josef Zíma
Zdroj: Nova.cz

Princ Jiřík
Milého Jiříka, který rozuměl řeči zvířat v pohádce Zlatovláska, si zahrál herec Petr Štěpánek, kterého můžete v současné době sledovat v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 po boku jeho skutečné partnerky Zlaty Adamovské.

Princ - Petr Štěpánek
Zdroj: Nova.cz

Princ Jaroslav
Jak se budí princezny? To ví nejlépe princ Jaroslav v podání Jana Hrušínského. V této pohádce z roku 1977 se spolu se svým sluhou pokouší zachránit krásnou Růženku. Kdo by mu odolal. Co myslíte vy?

Jak se budí princezny - 7
Zdroj: Archiv TV Nova Jak se budí princezny

Anketa

Který z princů je podle vás nejkrásnější?

Hlasovalo 2099 lidí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMRT V OČÍCH: Pavlu Trávníčkovi šlo při natáčení slavné pohádky o život! Která scéna se mu málem stala osudnou?

Po Růžence z Jak se budí princezny se slehla zem! Jak dnes žije a vypadá její představitelka?

PJ