Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Gregory House a Ota Kovář z Ordinace v růžové zahradě 2. Nejprestižnější nemocnice ve Spojených státech a malá poliklinika v České republice. Na první pohled dvě naprosto nesourodé osoby, které mají společné jenom zaměření na medicínu. A přitom js...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?

Martin Stránský a Hugh Laurie
zdroj: TV Nova Martin Stránský a Hugh Laurie
aktualizováno 08.07.2017, 02:51 | 07.07.2017, 22:01 | TV Nova

Gregory House a Ota Kovář z Ordinace v růžové zahradě 2. Nejprestižnější nemocnice ve Spojených státech a malá poliklinika v České republice. Na první pohled dvě naprosto nesourodé osoby, které mají společné jenom zaměření na medicínu. A přitom jsou oba doktoři téměř bratři! Proč?

Oba medici jsou si podobní jako vejce vejci. Někdejší primář kamenické chirurgie a velmi schopný lékař doktor Kovář, kterého ztvárňuje Martin Stránský, je workoholik, ale za kariérou se nežene. Práci staví na první místo, bylo to tak vždycky, nejen tehdy, kdy usedal do křesla primáře. Naopak House je nespolečenský a samotářský lékařský génius. Je vedoucím Oddělení diagnostické medicíny. Práce je pro něj jediná věc, kterou má.

Hugh Laurie, doktor house - 27
(Foto: Nova.cz)

Obě postavy by se dali popsat jako „mizantropické,“ „cynické,“ nebo „mrzoutské“. Díky svým neortodoxním diagnostickým přístupům, radikálním léčebným pohnutkám a oddanosti racionalitě se často dostávají do konfliktu se svými kolegy. Obě postavy seděly ve vězení, každá za jiné pohnutky. Je strašně těžké porovnávat ústřední postavu amerického seriálu a jednu menší postavu z českého seriálu, ale existuje jedna věc, která je spojuje jako bratry. A není to nedbalý porost obličeje nebo stejný uhrančivý pohled.
Martin Stránský - 1

Odpověd je v hlasu obou postav. Pozorný divák i bez kapky hudebního sluchu určitě postřehl podobnost v barvě vokálu obou hrdinů. Ano, správně. Martin Stránský se kromě herectví věnuje i dabingu. A svůj hlas propůjčil právě americkému kolegovi. Jeho hlas k cynickému doktorovi perfektně sedí a jenom umocňuje celkový zážitek z celého seriálu!
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
MULTITALENTOVANÝ DR. HOUSE: Neuvěříte, čemu všemu se Hugh Laurie věnuje! Proč se málem nestal hercem?

SERIÁLOVÍ LUMPOVÉ A ZÁŠKODNÍCI: Nevěrníci, lamači srdcí i potvory! Kdo je nejhorší? HLASUJTE!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář