Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nadace Nova se zaměřuje na pomoc rodinám s dětmi. Od diváků televize Nova přicházejí stovky žádostí a velká část z nich je od rodin, které se ocitly ve finanční tísni. Jak tyto prosby diváků nadace vyřešila?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

POMOC DĚTEM BEZ VÝŽIVNÉHO: Nadace Nova hledá dlouhodobé řešení problémů

Snídaně s Novou - Nadace Nova pomáhá dětem bez výživného
zdroj: TV Nova Snídaně s Novou - Nadace Nova pomáhá dětem bez výživného
aktualizováno 09.10.2017, 16:54 | 09.10.2017, 15:22 | Nova.cz

Nadace Nova se zaměřuje na pomoc rodinám s dětmi. Od diváků televize Nova přicházejí stovky žádostí a velká část z nich je od rodin, které se ocitly ve finanční tísni. Jak tyto prosby diváků nadace vyřešila?

Hlavním důvodem, proč nedochází k placení alimentů, je často nevraživost mezi rodiči dítěte, spíš než finanční nouze. „Lidé nás často žádají o jednorázový finanční příspěvek, který by jim pomohl vyřešit stávající situaci. Takové žádosti ale zpravidla neschvalujeme. Hledáme dlouhodobější řešení problémů,“ uvedla Anna Suchá, předsedkyně Nadace Nova.
Při bližším pohledu na tento typ žádostí se ukázalo, že řada z nich je z rozpadlých rodin. Matky či otcové v roli samoživitelů se ocitají ve složité situaci, a to obzvlášť v případě, že jejich bývalý partner neplatí alimenty.

Nadace Nova pomáhá na Nova Cupu - 3
(Foto: TN.cz)


Nadace Nova se spojila s projektem Alimenty dětem, který pomáhá zdarma a bez rizika vymoct dlužné alimenty a ulehčit tak rodičům nepříjemnou situaci, kdy jeden z rodičů neplní své povinnosti. „Alimenty patří dětem a slouží jejich potřebám. Na plnohodnotném vývoji se mají podílet oba rodiče,“ říká Michaela Kloudová, zakladatelka Alimenty dětem.cz, a dodává: „Většina rodičů v České republice bohužel neví, jak při vymáhání alimentů správně postupovat. Obrací se především na Policii, která sice může viníka potrestat, ale nezajistí placení alimentů. Nejjistější je obrátit se na exekutora, u kterých se úspěšnost vymožených alimentů pohybuje kolem 70 %. Kdo se na exekutora obrátí prostřednictví projektu Alimenty dětem, bude osvobozen od exekutorských poplatků a ušetřen velké části administrativy.“

Na natáčení Tvojí tváře přijel vzácný host! KOMU NADACE NOVA SPLNILA PŘÁNÍ? - 3
(Foto: TV Nova)


Spolupráce odstartovala v ranní show Snídaně s Novou ve středu 4. října 2017  v den, kdy vstoupila v platnost novela exekučního řádu, která umožňuje zabavování řidičských průkazů neplatičům alimentů i na zletilé děti (v současnosti to bylo možné pouze u dětí do 18 let). Do předchozího dne mohl tento nástroj použít exekutor jen u dětí do 18 let, zletilé děti, které studují a připravují se na budoucí zaměstnání, měly dosud smůlu. To se má ale brzy změnit. „Z našich zkušeností, které potvrzují i samotní exekutoři, totiž vyplývá až překvapivá účinnost tohoto nástroje, která dosahuje až 90 % v případech, kde lze řidičák zabavit,“ upřesnila Michaela Koudová.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POMOCI MŮŽETE I VY! Jak finančně přispět sedmičlenné rodině Terezy a Pavla z premiérové Výměny manželek?

POMOCI MŮŽETE I VY: Jak přispět vnukům pana Sporera? Podpořte je přes Nadaci Nova!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář

Michal Jančařík moderuje sportovní noviny

Michal Jančařík poprvé moderoval Sportovní noviny! Jak mu to šlo? »

Michal Jančařík se vrátil na televizní obrazovky, a to přesně rok poté, co natočil svou poslední relaci o počasí! Pak ho totiž postihla vážná nemoc a oblíbený moderátor skončil na vozíku. Dnes se divákům představil ve zbrusu nové roli sporťáka. ... více»

Hvězdy Novy

HVĚZDY NOVY: Hokejová star v Ordinaci, hvězda Specialistů dědečkem a návrat oblíbeného moderátora! »

Týden s týdnem se sešel a my vám opět přinášíme ty nejčerstvější zprávy týkající se vašich oblíbených hvězd a seriálů z obrazovek Novy. Kdo se vrátí do zpravodajství, kdo se stal dědečkem a koho jste mohli zahlédnout v Ordinaci v růžové zahradě 2? Podívejte se na reportáž! ... více»

Výměna manželek 20. 9. 2017 - 6

POMOCI MŮŽETE I VY! Jak finančně přispět sedmičlenné rodině Terezy a Pavla z premiérové Výměny manželek? »

Sedmičlenná rodina z premiérové Výměny manželek se potýkala s velkou finanční krizí. Tento příběh mezi lidmi probudil obrovskou vlnu solidarity. Jak rodině můžete přispět? ... více»