Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Letošní 17. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku nabídne návštěvníkům atraktivní program a projekce studentských filmů z celého světa!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Mezinárodní festival studentských filmů v Písku chystá atraktivní program!

MFSF Písek 2017
zdroj: Nova.cz MFSF Písek 2017
aktualizováno 10.10.2017, 10:54 | 08.10.2017, 22:22 | Nova.cz

Letošní 17. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku nabídne návštěvníkům atraktivní program a projekce studentských filmů z celého světa!

Festival se otevře 13.–15. října nejen všem milovníkům filmu, ale díky doprovodnému programu i široké veřejnosti. Novinkou je možnost zakoupení vstupenky na slavnostní zahajovací a závěrečné večery festivalu, které nabídnou celovečerní snímky 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli a film Milada o osudu Milady Horákové, který bude uveden v české předpremiéře.


„Do soutěže samotné se letos přihlásilo 374 filmů z 56 zemí. Letos poprvé přišly filmy z Arménie, Ázerbájdžánu, Číny, Ekvádoru, Hong Kongu, Japonska, Nové Kaledonie, Peru a Uruguaye,“ uvádí Mgr. Josef Kašpar, ředitel Centra kultury města Písek.


Mezinárodní porota, ve které za českou stranu usedne např. světově významná osobnost české pantomimy, mim a režisér Ctibor Turba, producent a herec Václav Marhoul či herečka Jitka Čvančarová, bude vybírat nejlepší snímky z 32 filmů z 22 zemí.

MFSF Písek 2017 - 11
(Foto: Nova.cz)

Mezinárodní Festival Studentských Filmů bude také pokračovat v tradici slavnostních večerů. Součástí zahajovacího večera bude i promítání autorského snímku režisérky Marty Novákové 8 hlav šílenství, kde se v hlavní roli představí Aneta Langerová.


Na závěrečný večer, po slavnostním ceremoniálu předávání cen výhercům, připravilo Centrum kultury města Písek pro návštěvníky další filmovou novinku. V předpremiéře mohou diváci shlédnout film Milada, životopisný a historický film popisující životní příběh Milady Horákové od jejího mládí až po proces završený její justiční vraždou.

MFSF Písek 2017 - 16
(Foto: Nova.cz)

Centrum kultury města Písek, které organizuje festival ve spolupráci s píseckými filmovými školami, chce tradici pořádání filmového festivalu v Písku udržet a zároveň dát prostor studentům samotným, kteří by se měli postarat o dramaturgii zahajovacího a závěrečného večera. 
 

Zajímavý bude na festivalu i doprovodný program. Ať už se jedná o odborné workshopy (např. workshop hudebního skladatele, kytaristy a producenta Michala Pavlíčka nebo workshop Kreativní Evropy o financování a rozvoji projektů), besedy s filmovými tvůrci či koncert britské skupiny Dreadzone s hosty zpěvačkou Giudi a kapelou Zajíc company. Koncert britské skupiny Dreadzone v Písku je jedním ze tří, které skupina Dreadzone v Čechách odehraje. 

MFSF Písek 2017 - 13
(Foto: Nova.cz)

Po celou dobu festivalu můžete navštívit Nova Cinema Zónu ve foyer kina Portyč, kde budete moci shlédnout studentské snímky, které se do soutěže nedostaly.
 

Pokud vás zajímají studentské filmy, podívejte se na Nova Plus ZDE na snímky z festivalu Noc filmových nadějí!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOC FILMOVÝCH NADĚJÍ: Přehlídka nejlepších studentských filmůSdílejte s přáteli:
Přidejte komentář