Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Elegán, gentleman, milovník žen - zkrátka nesmrtelný a neodolatelný James Bond! Kterému představiteli ale patřilo podle vás právem povolení zabíjet? Zavzpomínejte na idoly ženských i mužských srdcí a hlasujte!

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Nepřekonatelný James Bond: Který je podle vás ten pravý AGENT 007? Hlasujte!

James Bond
zdroj: oficiální zdroj James Bond
aktualizováno 31.07.2016, 08:48 | 29.07.2016, 19:25 | Nova.cz

Elegán, gentleman, milovník žen - zkrátka nesmrtelný a neodolatelný James Bond! Kterému představiteli ale patřilo podle vás právem povolení zabíjet? Zavzpomínejte na idoly ženských i mužských srdcí a hlasujte!

Sean Connery
Sérii úspěšných bondovek zahájil s velkou grácií charismatický, tehdy nadějný dvaatřicetiletý rodák z Edinburghu, Sean Connery. Ten letos v srpnu oslaví obdivuhodných šestaosmdesát let.


Sean Connery alias James Bond

 

Přehrajte si exkluzivně ZDARMA TOP DÍLY Kriminálky Anděl na vašich mobilech a tabletech.

 

Své herecké nadání měl šanci předvést hned v šesti filmech o Jamesi Bondovi, idolu ženských srdcí s nepříliš monogamickými tendencemi. Ale i přes tuto, pro něj typickou vlastnost, se stal snem žen všech věkových kategorií po celém světě, bohužel na úkor mužských diváků. Prvním z úspěšných kousků režiséra Terence Younga byl právě Dr. No (1962). Diváky je považován za pravého představitele Jamese Bonda

 

Sean Connery
(Foto: TV Nova)

 

Posledním snímkem, kde můžeme tohoto talentovaného herce vidět, je akční a fantasy film Liga výjimečných. Sean Connery je dokonce držitelem Zlatého Glóbu a Oscara a za zmínku stojí jistě i jeho povýšení do šlechtického stavu a právo používat titul Sir.

 

George Lazenby
Poněkud atypickým hezounkem a představitelem této modly se stal Australan George Lazenby, který se nám jako James Bond prezentoval pouze jednou, a to ve snímku V tajné službě Jejího Veličenstva (1969), který zároveň odstartoval jeho filmovou kariéru. Důvodem, proč jsme ho mohli spatřit jako Jamese Bonda pouze jednou, byl paradoxně on sám, když odmítl účinkovat v jakékoli další bondovce.

 

Telly Savalas (Blofeld) a George Lazenby (agent 007) v šesté bondovce s názvem V tajné službě Jejího veličenstva

 

Poté působil jako automobilový závodník a k filmu už se nevrátil zcela naplno. Mnoho fanoušků však považuje právě jeho ztvárnění za jedno z nejlepších.

 

George Lazenby

 

Roger Moore
Delší štafetu, kterou započal Sean Connery, přebral okouzlující Roger Moore, který svou mohutnou postavou očaroval zástupy žen a slovy "protřepat, nemíchat" uhranul nejednu barmanku. Jeho čeští fanoušci měli možnost spatřit tohoto fenomenálního herce na vlastní oči a to v roce 2005, kdy se účastnil předávání cen Český Lev.

 

Roger Moore jako James Bond
(Foto: Profimedia)

 

Původně chtěl hrát basket! Poznáte šarmantního klučinu, který stárne stále do krásy?

 

V současné době se věnuje především charitativní činnosti a díky šlechtickému titulu, který mu udělila sama britská královna, může používat titul Sir, stejně jako jeho předchůdce Sean Connery. Tohoto ztělesněného "šlechtice" jsme mohli spatřit jako Jamese Bonda dokonce sedmkrát, čímž předčil i prvotního představitele.

 

Roger Moore
(Foto: TV Nova)

  

Timothy Dalton
Skvělou volbou pro další pokračování příběhů britského tajného agenta byl jistě nezapomenutelný Timothy Dalton, který měl snad povolení zabíjet i svým uhrančivým pohledem. Jeho mužské rysy jsme si mohli vychutnávat ve snímku Dech života (1987) nebo Povolení zabíjet (1989). Přesto, že se z něj stala mezinárodně uznávaná hvězda, často a rád se vrací na divadelní jeviště.

 

Timothy Dalton jako James Bond
(Foto: Profimedia)

 

Timothy Dalton
(Foto: TV Nova)

 

Pierce Brosnan
Pokud byl Timothy Dalton skvělou volbou, tou nejlepší byl jistě Pierce Brosnan, jehož jsme mohli jako Jamese Bonda vidět ve filmech Zlaté oko (1995), Zítřek nikdy neumírá (1997), Jeden svět nestačí (1999) nebo Dnes neumírej (2002). Svou první bodnovskou roli si zahrál ve svých čtyřiceti dvou letech a tato zralost mu byla jistě ku prospěchu. Jeho herecký výkon dostal tak na vážnosti a především na smyslnosti.

 

Pierce Brosnan jako James Bond
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Jak DNES vypadají ty nejznámější princezny z pohádek? Poznali byste je?

 

Brosnanova herecká kariéra po ztvárnění Bonda jen vzkvétala a jeho herecké výkony byly nepředstavitelné. Daří se mu i v osobním životě. Svou ženu miluje i po dvaceti letech nehledě na to, že dosáhla dvojnásobných rozměrů. Gentleman na plátně i v reálném životě!

 

Pierce Brosnan
(Foto: isifa.com)

 

Daniel Craig
Posledním a některými možná nedoceněným představitelem této nesmrtelné série akčních příběhů je bezpochyby opět britský herec Daniel Craig. Poprvé se nám jako James Bond představil v roce 2006 ve snímku Casino Royale. Craig jako Bond obstál nejen u diváků a v následujících třech pokračováních tak měl opět možnost zahrát si tohoto lamače dívčích srdcí a vzor mužnosti.

 

Skyfall - Daniel Craig
(Foto: oficiální zdroj)

 

Poslední bondovku s názvem Spectre jsme měli možnost zhlédnout v minulém roce a nyní se můžeme těšit na další, která by do kin měla přijít v roce 2018, jak jinak než s Danielem Craigem v hlavní roli. Jak se zdá, má o budoucnost i slávu postaráno.

 

Anketa
Který James Bond je váš nejoblíbenější?
126 hlasů
Sean Connery
6 hlasů
George Lazenby
26 hlasů
Roger Moore
24 hlasů
Timothy Dalton
364 hlasů
Pierce Brosnan
181 hlasů
Daniel Craig
Hlasovalo 727 lidí
 

 

 * POZNÁMKA REDAKCE: Výběr oficiálních filmů James Bond dle EON Production.

 NEPŘEHLÉDNĚTE:

 Lamači dívčích srdcí! Který z těchto idolů má největší zástup fanynek?

Původně chtěl hrát basket! Poznáte šarmantního klučinu, který stárne stále do krásy?

 

 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář