Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Macaulay Culkin je Sám doma a bohatý. U natáčení filmu je potřeba ohlídat si detaily, ne vždy se to však povede. A u některých zůstává rozum stát! Všimli jste si těchto chyb? A co jste o tomhle filmu nevěděli?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Sendvič mění barvu... TO JSOU CHYBY! V čem se ještě sekli tvůrci filmu Sám doma a bohatý?

Richie Rich - 1
zdroj: oficiální zdroj Richie Rich - 1
aktualizováno 02.12.2017, 23:03 | 02.12.2017, 23:03 | no / Kir

Macaulay Culkin je Sám doma a bohatý. U natáčení filmu je potřeba ohlídat si detaily, ne vždy se to však povede. A u některých zůstává rozum stát! Všimli jste si těchto chyb? A co jste o tomhle filmu nevěděli?

Macaulay Culkin je opět sám doma! Tentokrát to ale není ten Kevin McCallister, který svými pastmi pořádně zatápěl dvěma lumpům. V adaptaci komiksu Ri¢hie Ri¢h je budoucím dědicem miliardového impéria.

Richie Rich - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Richard „Richie“ $ Rich, Jr., chlapec tak bohatý, že jeho druhé jméno je znak dolaru, se objevil již v roce 1953 na stránkách komiksu amerického vydavatelství Harvey Comics. Během následujících třiceti let byl Richie nejpopulárnějších charakterem v portfoliu vydavatelství, což vyústilo v několik jeho vlastních komiksových řad - Richie RichRichie Rich Millions, Richie Rich Dollars and Cents, a Richie Rich Success Stories.

V roce 2011 se jej ujalo nové vydavatelství v nové komiksové řadě, která je mnohem akčnější, než původní příběhy.

 
Richie Rich - 3
(Foto: oficiální zdroj)


V roce 1994 vyšla celovečerní adaptace, ve které Richieho ztvárnil právě Macaulay Culkin.

 
  • Richie Rich - 6
  • Richie Rich - 5
  • Richie Rich - 4
  • Richie Rich - 3
  • Richie Rich - 2
  • Richie Rich - 1

 

Všimli jste si těchto chyb ve filmu?

- Richie si v zrcadle zkoumá uhřík vedle nosu. Později, když se ptá otce, jestli je to vidět, ukazuje si k bradě.

- Sendvič, který Van Dough položil svázanému profesorovi Keenbeanovi na hruď, mění barvu (světlý/tmavý chléb).

- Když Richard, Richieho otec, rozbalí TNT, na počítadle zbývá 7 vteřin. Ve chvíli, kdy bomba exploduje již však uplyne 10 vteřin.

- Když Richard otevře okénko letadla, aby vyhodil bombu, není ani takový průvan, aby mu rozhýbal vlasy. Vítr by však měl být za letu velice silný.

- Když Richie na policii položí pytlík na desku stolu, je zmuchlaný, v dalším záběru již však není zmačkaný a vypadá jako nový.

- Nash sní jednu ze dvou sušenek z balíčku, v dalším záběru má ale v balíčku opět dvě sušenky.

 

 

Macaulay Culkin - 1
(Foto: Profimedia)

 

Co jste možná nevěděli:

 
- Skála s tvářemi rodiny Richeových je inspirována americkým národním památníkem Mount Rushmore, který se nachází poblíž amerického města Keyston v Jižní Dakotě. Památník zobrazuje hlavy čtyř významných amerických prezidentů: George Washingtona, Thomase Jeffersona, Theodora Roosevelta a Abrahama Lincolna.
 
- Komiksová předloha filmu Sám doma a bohatý byla adaptována vícekrát – byly natočeny dva animované seriály. Richie Rich/Scooby-Doo Show (od r. 1980) a Richie Rich (od r. 1996).

- Richie Rich se krátce objevil i v populárním seriálu Simpsonovi.


Na film Sám doma a bohatý se můžete těšit v neděli 3.12.2017 od 09:45 na TV Nova 
a 4.12.2017 od 06:30 na Nova Cinema.

TRAGICKÝ OSUD: Zemřela hvězda filmu Sám Doma! Našli ho mrtvého v hotelovém pokoji

UŽ NEBERE DROGY!!?? Dětská hvězda Macaulay Culkin se vrací do filmu. Konečně vypadá k světu a dostal roli!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář