Harry Potter by valil oči: (Stře)Lenka Láskorádová se změnila k nepoznání. Je neskutečně sexy!

Publikováno 26. 1. 2019
Zdroj: TV Nova

Od natáčení posledního dílu Harryho Pottera už uplyno mnoho let a není tedy divu, že se mnozí herci změnili k nepoznání. Jednou z nejvýraznějších proměn prošla Evanna Lynch, která ztvárnila roli střelené Lenky Láskorádové. Co na její současný vzhled říkáte?

(Stře)Lenka Láskorádová (anglicky Luna Lovergood) patřila mezi největší podivíny ve světě Harryho Pottera, málokdo však ví, že její představitelka, Evanna Lynch toho má se svou rolí společného opravdu hodně. Sám režisér tehdy řekl: „Ona Lenku nehrála, ona jí byla!“ Trpěla navíc anorexií a fanaticky milovala Rowlingovou.

Lenka Střelenka - 5
Zdroj: oficiální zdroj

Evanna byla už od dětství obrovskou fanynkou Harryho Pottera. Jako malá prý psala neustále dopisy J. K. Rowlingové a knihy této slavné spisovatelky četla několikrát. Příběhy Harryho Pottera přímo milovala. Dokonce i své kočky pojmenovala Brumbál, Lenka a Křivonožka.
Lenka Střelenka - 3
Zdroj: oficiální zdroj

Když jí bylo pouhých 11 let, měla problémy se sebevědomím a anorexií. Neměla příliš mnoho přátel, připadala si jako outsider a cítila uvnitř svého nitra sžírající nejistotu. Jak sama říká, měla vztah s J. K. Rowlingovou. Psala jí o svých pocitech, problémech a o tom, jak ji její knížky drží nad vodou.
Lenka Střelenka
Zdroj: Instagram

Na castingu, kde se vybírala role Lenky, proto nemohla chybět. Do dílu Harry Potter a Fénixův řád byla vybrána z patnácti tisíc dívek. Od pátého dílu uplynulo už 12 let a dnes je Evanně již 27 let. Objevila se i v dalších pokračování. A rozhodně už to není ta malá šedá myška, ale sexy mladá žena, která vás uhrane svou krásnou tváří a obrovskýma očima.
Lenka Střelenka - 1
Zdroj: oficiální zdroj

A jako správný Potterovský fanatik chodí Evanna s dalším hercem z čarodějnické série, který se vtělil do role otce Harryho Pottera v době, kdy ještě studoval na bradavické škole. Robbie Jarvis se objevil v retrospektivních scénách v pátém díle.
Lenka Střelenka - 2
Zdroj: oficiální zdroj

V 19 letech se rozhodla dobýt Hollywood a přestěhovala se do Los Angeles. Volný čas trávila ale spíš v kině a nebo, jak sama tvrdí, v gay klubech. Po neúspěchu se přestěhovala zpátky do Londýna. Stala se vegankou, pracuje pro charitu a tvrdě bojuje za práva LGBT. Herectví se však věnuje i nadále. Zahrála si například hlavní roli v irském dramatu Jmenuji se Emily. Vypadá to však, že roli Lenky jí už nikdo neodpáře.


Snímek Harry Potter a Relikvie smrti - druhá část můžete sledovat v sobotu 26. 1. ve 20:20 na Nově. V repríze pak v neděli 27. 1. od 17:50 na Nova Cinema.

 
Maci