Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Dechberoucí drama podle skutečné události - Útěk ze Sibiře je plné zajímavostí, které se během natáčení staly. Jak se štáb vypořádal se silnou písečnou bouří, která ohrozila celé natáčení?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

HROZIVÉ ZÁŽITKY: Slavní herci se museli kvůli natáčení naučit několik hodně DRSNÝCH věcí!

Útěk ze Sibiře - 1
zdroj: TV Nova Útěk ze Sibiře - 1
aktualizováno 18.03.2017, 13:29 | 18.03.2017, 13:23 | TV Nova

Dechberoucí drama podle skutečné události - Útěk ze Sibiře je plné zajímavostí, které se během natáčení staly. Jak se štáb vypořádal se silnou písečnou bouří, která ohrozila celé natáčení?

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se všichni? A dokáží vůbec všechny tyto překážky překonat?

ZAJÍMAVOSTI DRAMATICKÉHO FILMU:

Režisér Peter Weir nechal pro potřeby natáčení postavit pracovní tábor ve skutečné velikosti.
 

Útěk ze Sibiře - 2
(Foto: TV Nova)

 

Scéně, ve které uprchlíky ohrožuje písečná bouře, předcházela bouře skutečná. Byla ale tak silná, že natáčet během ní nešlo. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

Herečce Saoirse Ronan bylo v době natáčení pouhých 16 let.

Snímek 1. 4. 2011 zakončoval filmový festival Febiofest, a to za osobní účasti Petra Weira, který se o den později zúčastnil i premiéry v Lucerně.

Peter Weir
(Foto: TV Nova)

 

Z míst, kde se má příběh odehrávat, je skutečná jen závěrečná Indie. Ostatní natáčení probíhalo především v Bulharsku a Maroku.

Protagonisté dostávali individuální lekce o přežití obsahující specifické dovednosti, které jejich postavy musely ovládat, ať už se jednalo o stahování kůže zvířat, kladení pastí, stavbu provizorních přístřešků nebo rozdělání ohně.
 

Útěk ze Sibiře - 3
(Foto: TV Nova)

 

Herec Ed Harris trávil spoustu času během natáčení o samotě. Stávalo se tak často, že ho asistenti museli hledat po celém lese, když měl jít natáčet.

Na to, jak toto dechberoucí dobrodružství dopadne, se dívejte v sobotu od 20:00 na programu Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

CO FILMAŘŮM UNIKLO? Těchto 6 filmových chyb najdete v komedii Pařba na třetí! Všimli jste si jich někdy?

VIDEO: Hrůzný zážitek z filipínské nemocnice! Petřin zdravotní stav byl vážnější, než jste mysleli!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář