Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Éra klasických animáků už je ta tam, ale to nikoho nemusí trápit, protože tu máme hned několik úžasných skvostů jako Ledové království, Na vlásku, nebo třeba Shrek. Který z počítačových animáků je podle vás ten NEJ, dokážete se vůbec rozhodnout?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

HLASUJTE O NEJLEPŠÍ ANIMÁK! Roztomilostí, humorem, hláškami… Který u vás jasně vede?

TOP animáky - 4
zdroj: oficiální zdroj/ youtube.com TOP animáky - 4
aktualizováno 28.12.2017, 19:27 | 28.12.2017, 19:15 | Kir

Éra klasických animáků už je ta tam, ale to nikoho nemusí trápit, protože tu máme hned několik úžasných skvostů jako Ledové království, Na vlásku, nebo třeba Shrek. Který z počítačových animáků je podle vás ten NEJ, dokážete se vůbec rozhodnout?

Příběh hraček (1995)
Vítejte ve světě, kde ožívají hračky! Jak by tu vůbec mohl chybět vůbec první celovečerní počítačově animovaný film? Kdo by neznal Buzze Rakeťáka, šerifa Woodyho a jejich partu, která získala další dvě úspěšná pokračování?

Toy Story 3
(Foto: YouTube.com)

 

 
Úžasňákovi (2004)
Každá rodina má své problémy. Má rodina superhrdinů superproblémy? Zcela určitě! Úžasňákovi se mimochodem brzy vrátí, příští rok přijde pokračování a vrací se jejich tvůrce, režisér Brad Bird!

 

 

WALL-E (2008)
Temný animák plný melancholie a zároveň čisté bezelstné lásky a touhy po ní. Takový je WALL-E, příběh o robotovi, který zůstal sám na zničené neúrodné planetě.

Robot VALL-I
(Foto: oficiální zdroj)

 

 

Hledá se Nemo (2003)
P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney! Nic moc jiného si Dory nebyla schopná zapamatovat, ale i tak se nevzdávala a pomáhala Merlinovi v pátrání po malém Nemovi. Tento animák diváky naučil velmi důležitou věc: ryba je kámoš, ne žrádlo.

Hledá se NEMO
(Foto: TV Nova)

 

 

Jak vycvičit draka (2010)
Na drsném Severu žijí ještě drsnější Vikingové a spolu s nimi i draci. Ti jsou mnohem nejdrsnější. Jediný, kdo není drsný ani trochu, je hlavní hrdina Škyťák. I tak se ale spolu s drakem Bezzubkou stane hrdinou a změní vše.

Jak vycvičit draka
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Ratatouille (2007)
Krysa jako nejlepší šéfkuchař? A proč ne, vařit přece může každý, nebo to aspoň tvrdil šéfkuchař Gusteau, v jehož restaurantu se myšák Remy rozhodl rozvíjet své kulinářské umění.

• Překvapivá fakta animovaného hitu Ratatouille. Věděli jste, že za ním stojí český režisér!?

Film Ratatouille
(Foto: Oficiální zdroj)Příšerky s.r.o. (2001)
Pod postelí přece nic není. Kdo by se v dětství nebál? Ale co když ti, co nás straší, mají ve skutečnosti strach z nás? Mike a Sully se spolu s Boo vydávají na cestu k odhalení spiknutí ve strašící továrně. A teď už ji šoupni zpátky odkud přišla, než se naštvu!

• ŠÍLENÁ EVOLUCE OD PIXARU: Postavy z Příšerek s.r.o. měly původně vypadat úplně jinak! FOTO uvnitř

Příšerky s.r.o. - 2
(Foto: Archiv TV Nova)

 
Shrek (2001)
Zlobři jsou jako cibule, smrdí. Teda ne, mají vrstvy. Oslík, mrzutý zlobr Shrek a příběh o záchraně princezny Fiony a nečekané lásce uloupil srdce milionů diváků po celém světě a vyústil v řadu pokračování.

• TOP 10: Shrek – pohádka plná chyb! Podívejte se, co autorům slavného animáku uteklo

Shrek: Zvonec a konec
(Foto: TV Nova)

 

 

Ledové království (2010) 

Nene, tady není žádný Káj s Gerdou a Ledová... No dobře, Ledová královna tu je. Princezna Anna se vydává na cestu v doprovodu horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle v sevření věčné zimy. 

Ledové království - 14
(Foto: Archiv TV Nova)


 

 

Na vlásku (2013)

Převyprávění klasické pohádky bratří Grimmů divákům přineslo příběh o únosu princezny Lociky, o milém lumpovi Flynnovi, o vysoké věži a velmi dlouhých vlasech. A koni, který si snad myslel, že je hafan. No nebyl rozkošný? 

Galerie: Na vlásku - 1
(Foto: Archiv TV Nova)

 


Zootropolis (2016)

Každá utopie se mění v dystopii, nejinak se to zdá i u města, kde spolu žijí bez vyjímky všechna zvířata, bez ohledu na rozdíly. Křehká rovnováha se však rozpadá a jediný, kdo všemu může přijít na kloub, je strážnice Hopkavá s nedobrovolnou pomocí svého společníka Nicka.

Zootropolis
(Foto: Falcon)
Anketa
Který animák máte nejraději?
43 hlasů
Příběh hraček
24 hlasů
Úžasňákovi
31 hlasů
WALL-E
86 hlasů
Hledá se Nemo
45 hlasů
Ratatouille
51 hlasů
Příšerky s.r.o.
160 hlasů
Shrek
143 hlasů
Na vlásku
91 hlasů
Zootropolis
26 hlasů
jiný
Hlasovalo 1256 lidí
 NEPŘEHLÉDNĚTE:

ANIMÁK SHREK TŘETÍ: Neuvěříte, kolik hodin animátoři na filmu strávili! A přeci jim několik chyb uniklo


Léčky, honičky, pasti i spousta zábavy. Tom a Jerry? Ne! Nová pohádka o lišákovi a nezbedných kuřátkách

Toto jsou nejlepší filmy o vztahu otce a syna. Souhlasíte s výběrem? Podívejte se na TOP 10 a hlasujte!Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář