ODHALENÍ: Ze zákulisí filmu Hráči se smrtí mrazí. Herci opravdu zkoumali smrt!

Aktualizováno 11.12. 2017 14:37
Hráči se smrtí - 16
Zdroj: oficiální zdroj

Z detailů natáčení hvězdně obsazeného filmu Hráči se smrtí až mrazí! Co zjistili herci při zkoumání smrti? A co ještě o filmu nevíte?

Během příprav filmu herci pracovali s lékařskou poradkyní, která je naučila zdravotní procedury a práci s EKG a EEG přístroji kvůli správné signalizaci srdeční a mozkové smrti. Herci také využili ke své přípravě studii, kterou vypracoval scénárista filmu Peter Filardi a zabývala se zkušenostmi pacientů, jenž byli na pokraji smrti. V rámci studie se přeživší oběti nehod shodovaly na vizi krásného světla na konci tunelu a přátelských hlasech, zatímco pacienti, kteří se pokusili o sebevraždu, popisovali emocionálně bolestné výjevy.

Jednalo se o druhou z pěti spoluprací režiséra Joela Schumachera a herce Kiefera Sutherlanda, kteří spolu již dříve pracovali na filmu Ztracení chlapci (1987). Dále se setkali při natáčení filmů Čas zabíjet (1996), Telefonní budka (2002) a Twelve (2010).

Hráči se smrtí - 12
Zdroj: oficiální zdroj


Julia Roberts a Kiefer Sutherland spolu během natáčení začali chodit, dokonce spolu byli i zasnoubeni. Julia však po čase vztah ukončila a provdala se za country zpěváka Lylea Lovetta.

Kevin Bacon se o dvanáct let dříve ve svém filmovém debutu Zvěřinec časopisu National Lampoon (1978) setkal s otcem Kiefera Sutherlanda, Donaldem Sutherlandem.

Joel Schumacher a producent filmu Michael Douglas spolu pracovali také na filmu Volný pád (1993), kde se Michael Douglas zhostil hlavní role. Ve Hráčích se smrtí se však před kamerou vůbec neobjevil.

Hráči se smrtí - 11
Zdroj: oficiální zdroj


Režisér chtěl scénáři vdechnout originální vizuální pojetí. Jeho záměrem bylo designem prostředí a atmosférou symbolicky ztvárnit vnitřní boj člověka se smrtí. Tvůrčí tým k tomuto účelu zkombinoval rozličné architektonické slohy a čerpal prvky z antického Řecka, Říma, gotiky a renesance v kombinaci s inovativním a dramatickým nasvícením.

Nejslavnější film Julie Roberts, Pretty Woman (1990) vznikl v tomtéž roce jako Hráči se smrtí.

112

GALERIE: Fotky z filmu Hráči se smrtí

Zdroj: Archiv TV Nova

Hráči se smrtí

Hodnocení:Film byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší střih zvukových efektů.

Na konci roku 2017 přišel do kin stejnojmenný remake filmu. Z původního obsazení se vrátil Kiefer Sutherland.

 

Hráči se smrtí rozjedou svou děsivou hru na Nova Cinema v pondělí 11. 12. 2017 od 22:25.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Patří mezi nejžádanější herečky Hollywoodu, ale nikdo o ní dlouho neslyšel! Co dělá půvabná Pretty Woman dnes?

CO MÁ SPOLEČNÉHO TĚCHTO 8 CELEBRIT: To nemáte šanci uhádnout!

Kir