HARRY POTTER a Relikvie smrti: Proč herec schytal rány boxerskou rukavicí?

Aktualizováno 13.8. 2015 08:22
Harry Potter - 6
Zdroj: Profimedia / instagram

První část závěrečného dílu vaší oblíbené série o čarodějnickém učni vám přinášíme na Nově tuto sobotu. Ty největší zajímavosti z natáčení i samotného filmu vám ale prozradíme již teď!

Víte vůbec, proč je závěrečný díl rozdělen do dvou samostatných filmů? Scénář k filmu měl údajně 500 stránek a natočená pracovní verze filmu zhruba pět a půl hodiny.

Nepřehlédněte:
HARRY POTTER: Těchto filmových chyb jste si na 99% rozhodně nevšimli!

 

Harry Potter - 8
Zdroj: Profimedia / instagram

 

Málokdo by si dokázal představit Harryho, Rona nebo Hermionu bez kouzelnické hůlky. Těch bylo pro film vyrobeno více než 500! Navíc byly na začátku každého natáčecího dne i po jeho skončení přísně kontrolovány. Asi vás ale nepřekvapí, že jich bylo v průběhu natáčení opravdu hodně zničeno. 

 

Velikonoce 2013 na Nově - Harry Potter a relikvie smrti
Zdroj: oficiální zdroj

 

Při natáčení se herci častokrát nepříjemně zraní – své o tom ví i Daniel Radcliffe. Ze scény, kde bojuje s obřím hadem, si odnesl velikého monokla, protože útoky počítačově modelovaného hada byly v reálu nasimulovány tyčí s boxerskou rukavicí!

Podívejte se:
Neuvěřitelná proměna! Podívejte se, jak se změnil Malfoy a další herci z Harryho Pottera!

Harry Potter a Relikvie smrti
Zdroj: TV Nova

 

Vzpomínáte si na dojemný společný tanec Hermiony a Harryho ve stanu? V knižní předloze si spolu nezatančili, s nápadem totiž přišel až režisér a scénarista filmu.

 

Harry Potter: Harry a Hermiona
Zdroj: Archiv TV Nova

 

Myslíte si, že skříně, židle nebo stoly, které se ve filmu objevily, byly pracně vyráběny? Opak je pravdou – rekvizitáři nakoupili velkou část nábytku pocházejícího z minulého století ve starožitnictví, kde o něj zákazníci neprojevovali zájem.


Pobavte se:
To stojí za to! Nejlepší přeřeky Lucie a Reye!
 

Je jasné, že tak úspěšný mega film není možné natočit za týden. Tipli byste si ale, že natáčení trvalo více než 56 týdnů?

 

Harry Potter a relikvie smrti

 

Pro nebezpečné scény jsou tu dableři, kteří herce zastupují. I jim ale bohužel hrozí nebezpečí – v jedné z „létacích“ scén z jištění vypadl zástupce Daniela Radcliffa alias Harryho.

 

Složitá zaklínadla není jednoduché si zapamatovat. Voldemort v jedné ze scén zabije Charity Burbage vyslovením poloviční části kletby, pouhým slovem "Avada". Kdyby z celé kletby "Avada kedavra" stačila k zabití pouze první část, mohl být Harry Potter mrtvý už v druhém díle!

 

Harry Potter a Relikvie smrti
Zdroj: TV Nova

 

Ve filmu si fanoušci všimli několik chyb! Jednou z nich je i obnažení Harryho a Hermiony. Ti se, ještě oblečení, objeví ve chvíli, kdy chce Ron zničit kouzelnickou pomůcku viteál. Za malou chvíli, kdy se líbají, jsou už ale nazí.


Pokud si vzpomínáte na zasněžený Godrikův důl, asi vás nepřekvapí, že tvůrci filmu museli pro natočení scén, které se v něm odehrávají, použít až čtyřicet tun sněhu!


Podívejte se:
DĚSIVÉ: Zabil pavouka, rozlezly se jich z něj stovky!
 

 

 

 

 

Nova.cz