Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Michal Viewegh je oblíbený spisovatel a filmaři rádi zpracovávají jeho příběhy. Román pro ženy, Román pro muže, Nestyda a spousta dalších... Která filmová adaptace je vaše nejoblíbenější?

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

Účastníci zájezdu, Román pro ženy či Nestyda: Který film podle knih Michala Viewegha máte nejraději? HLASUJTE!

Román pro ženy
zdroj: TV Nova Román pro ženy
aktualizováno 19.12.2017, 12:42 | 18.12.2017, 17:35 | Kir

Michal Viewegh je oblíbený spisovatel a filmaři rádi zpracovávají jeho příběhy. Román pro ženy, Román pro muže, Nestyda a spousta dalších... Která filmová adaptace je vaše nejoblíbenější?

Vybíjená (2015)
Komedie / Drama
Režie: Petr Nikolaev

vybíjená
(Foto: oficiální zdroj)Andělé všedního dne (2014)
Drama
Režie: Alice Nellis

Svatá čtveřice
(Foto: oficiální zdroj)Svatá čtveřice (2012)

Romantický / Komedie
Režie: Jan Hřebejk

Andělé dnešního dne
(Foto: oficiální zdroj)Román pro muže (2010)

Komedie / Drama
Režie: Tomáš Bařina

Román pro muže

Po úspěchu Románu pro ženy byl Román pro muže nevyhnutelný. Ač Miroslav Donutil žádal Michala Viewegha, aby se jeho postava z prvního filmu stala hlavním protagonistou ve volném pokračování, spisovatel Viewegh napsal úplně nový příběh. Roli Cyrila psal Miroslavu Donutilovi na tělo. Tři sourozenci – Cyrily, Bruno a Aneta odjíždějí na výlet do hor.. Bruno umírá, a tak má tento výle být jakousi cestou posledních splněných přání – včetně tajných erotických fantazií.


Případ nevěrné Kláry / Il Caso dell'Infedele Klára (2009)
Drama
Itálie/Česko,
Režie: Roberto Faenza

Případ nevěrné kláryNestyda (2008)

Komedie
Režie: Jan Hřebejk

Nestyda - 4
(Foto: Archiv TV Nova)


Příběh Oskara, moderátora televizní relace o počasí, který se pomocí záletů snaží zahnat krizi středního věku. Čtyři křížky na krku a manželka s velkým nosem jsou totiž pro něj značně nepříjemnou kombinací. Kvůli jednomu zakázanému románku Oskar dokonce zfalšuje předpověď počasí a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Hlavní „hrdina“ filmu je rázem bez práce i bez manželky. Jeho následný staromládenecký život má však k idylce velice daleko.
Film je adaptací knihy Povídky o manželství a o sexu.


Účastníci zájezdu (2006)

Komedie
Režie: Jiří Vejdělek

ucastnici zajezdu - 3


Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží velmi pestrá směsice cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu s rodiči, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, postarší šarmantní dámy Helgu a Šarlotu a, slavného zpěváka Maxe, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi. Průvodkyně Pamela, milá naivní blondýnka se rozhodne z cestujících vytvořit „správnou partu“. Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Příběh plný humoru, přátelství i vášně je podkreslen jemnou ironií Michala Viewegha.
Zajímavost: V knize je Max spisovatel, který plánuje napsat román Účastníci zájezdu a na dovolené hodlá načerpat inspiraci, je ženatý a má dceru, ale rozvádí se.


Román pro ženy (2005)

Komedie
Režie: Filip Renč

Román pro ženy
(Foto: TV Nova)


Román pro ženy patří k nejoblíbenějším titulům Michala Viewegha, dosud se prodalo více než osmdesát tisíc výtisků a s dobrým ohlasem vyšla kniha také v zahraničí.

Inteligentní romantická komedie, točící se okolo mladé krásné Laury, která je redaktorkou týdeníku Vyrovnaná žena, její ovdovělé matky Jany a o jejich hledání toho „pravého“ protějšku. Jana je otrávená z „typických“ Čechů, chodila se dvěma, ten první byl buran, ten druhý… Vlastně taky, ale to zjistila až když byla těhotná. A nakonec s dcerou zůstala po jeho smrti sama. Dospělá Laura teď touží po dospělém vztahu, problém je, že se zamiluje do toho prvního z českých buranů, se kterými chodila její matka.


Výchova dívek v Čechách (1997)
Komedie / Romantický
Režie: Petr Koliha

Výchova dívek v Čechách
(Foto: oficiální zdroj)Báječná léta pod psa (1997)

Komedie
Režie: Petr Nikolaev

Báječná léta pod psa
(Foto: oficiální zdroj)


Anketa
Jaká Vieweghovka se vám líbí nejvíc?
 NEPŘEHLÉDNĚTE:

FILMOVÁ MÍSTA 3: Kde se natáčel Román pro muže: Pro koho z herců musel přiletět vrtulník a proč bylo těžké naplivat do jídla?

ŠÉF DÁMY A KRÁLE: Jak blízko měl Miroslav Donutil k tomu, aby se stal právníkem?

5 zajímavosti o filmu Román pro ženy: Věděli jste, jak se natáčely erotické scény?Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář