Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Může kombinace Matta Damona před kamerou, George Clooneyho za ní a scénáře bratrů Coenových dopadnout špatně? Nemůže! Jejich pohled na temný podbřišek života na maloměstě je galapředstavení Matta Damona! Přečtěte si recenzi

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

OBROVSKÁ SATISFAKCE: Dokonalý Matt Damon táhne svým výkonem nový film. Získá dalšího Oscara?

Suburbicon: Temné předměstí
zdroj: TV Nova Suburbicon: Temné předměstí
aktualizováno 06.11.2017, 17:48 | 06.11.2017, 17:20 | Maci/nova.cz

Může kombinace Matta Damona před kamerou, George Clooneyho za ní a scénáře bratrů Coenových dopadnout špatně? Nemůže! Jejich pohled na temný podbřišek života na maloměstě je galapředstavení Matta Damona! Přečtěte si recenzi

Všechny trumfy to mělo. Už kdysi dávno napsaný, leč dosud nezpracovaný scénář od geniálních bratrů Coenů. Jejich věrného učedníka George Clooneyho, který už párkrát předvedl, že má šmrnc i za kamerou. Kvalitní obsazení v podobě Matta Damona a Julianne Moore. Na papíře všechno v pořádku, zahraniční recenze jsou však rozporuplné. Ale ne každý, kdo bloudí je ztracen! Suburbicon je černým koněm podzimu.

Suburbicon: Temné předměstí
(Foto: TV Nova)

Tempo filmu není smrtící, ale bratři Cohenové jsou spíš sáhodlouzí vypravěči, než akční scénáristé. Pomaličku se posouváme k odhalením, která divákům již trochu vyzradily trailery. A kdyby to neudělaly ony, tak jde poměrně snadno odhadnout, že v téhle moralitce s kriminální příchutí nebude Damon zrovna vzor příkladného života za bílým laťkovým plotem. Z prohnilosti jeho postavy vyplývá několik zajímavých scén a zvlášť v té finální dialogové je Damon dechberoucí.
  • Suburbicon: Temné předměstí - 7
  • Suburbicon: Temné předměstí - 6
  • Suburbicon: Temné předměstí - 5
  • Suburbicon: Temné předměstí - 4
  • Suburbicon: Temné předměstí
  • Suburbicon: Temné předměstí
  • Suburbicon: Temné předměstí - 1

Děj nadále rozřeďují odskoky k černošské rodině ze sousedství, která po přistěhování do bílé čtvrti zažívá slušný očistec. Můžeme se dohadovat o tom, zda chtěl Clooney dát kriminální báchorce také nějakou sociální důležitost nebo chtěl na kontrastu pouze doložit, že předsudky (pozitivní nebo negativní) se opravdu neslučují s realitou. Bohužel tato dějová linka nemá dostatek prostoru, aby začala diváka zajímat. Ale i to málo, které nabídla, donutí diváky k zamyšlení.
Suburbicon: Temné předměstí - 4
(Foto: TV Nova)

Trailer ukázal, že film by měla provázet pověstná coenovská humorná atmosféra. A povedlo se. Samozřejmě se najde spoustu vyjímek, například scéna s pinppongovou pálkou je jednouše briliantní. Na druhé straně postavy a jejich osobní příběhy, to je jiný šálek kávy. Za zmínku rozhodně postavička pojišťováka v podání Oscara Isaaca, který se sice objeví pouze ve dvou scénách, ovšem obě zcela opanuje.
Suburbicon: Temné předměstí
(Foto: TV Nova)

Dohromady diváci dostanou řemeslně solidní příběh o chlápkovi, který chtěl všechno a při tom si ukousl příliš velké sousto. Výkon Matta Damona zvládne i nejtvrdší měřítka kritiků a rozhodně bude kandidovat na herecký výkon roku! Rozhodně by neměl ujít vaší pozornosti, v kinech ho můžete vidět od 9. listopadu 2017.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
GEORGE CLOONEY a MATT DAMON vyhlašují útok na Oscary: Jeden z nich bude stát před kamerou a druhý za ní! Bude to film roku?

NOVÁ AMERICKÁ KRÁSA? Film Suburbicon popisuje americký sen jako nejhorší noční můru!
 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář