Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Kriminálky patří v současnosti k jednomu z nejpopulárnějších žánrů filmového a seriálového průmyslu. Aby ne! Obsahují vše, co diváci tolik milují – záhady, tajemství, napětí, pátrání a následné odhalení zločince. Který kriminální seriál je podle v...

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

ANKETA: Zběsilé honičky i nejmodernější detektivní postupy! Která kriminálka je podle vás nejlepší?

Policie Modrava, Rizzoli and Isles: Vraždy na pitevně, Kobra 11
zdroj: Archiv TV Nova Policie Modrava, Rizzoli and Isles: Vraždy na pitevně, Kobra 11
aktualizováno 13.07.2017, 10:10 | 12.07.2017, 16:35 | Nova.cz

Kriminálky patří v současnosti k jednomu z nejpopulárnějších žánrů filmového a seriálového průmyslu. Aby ne! Obsahují vše, co diváci tolik milují – záhady, tajemství, napětí, pátrání a následné odhalení zločince. Který kriminální seriál je podle vás ten nejlepší?

Počátky kriminálního žánru sahají až do 18. století. Za první detektivku v historii je považována povídka Edgara Allana Poea Vraždy v ulici Morgue z roku 1841. Ke klasice určitě patří slavný detektiv Sherlock Holmes nebo Hercules Poirot. S rozvojem techniky se ale rozvíjely i detektivní metody a v současné době je možné odhalit pachatele díky laboratoři plné nejmodernějších přístrojů, které by ale byly k ničemu, kdyby případy navíc nevyšetřovali brilantní detektivové! Každý útvar nebo i jednotliví detektivové používají nejrůznější metody – od nejpokročilejších počítačové techniky přes psychologické profilování zločinců až po klasickou dedukci. Který seriál z tohoto prostředí nejvíce oslovil právě vás?

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
Seriál, který jako první zavedl rozdělení děje na „část detektivní“ a „část soudní“ – to znamená, že diváci pozorují nejen vyšetřování zločinu, ale i soudní proces. Akční vyšetřovatelé, ale i napínavé soudní stání, tento seriál má prostě vše!

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti můžete sledovat každý den na Nova Action!


Kriminálka Anděl

Televizní seriál z produkce TV Nova představuje Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod přináší pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy.

Kriminálka Anděl
(Foto: Archiv TV Nova)

Kriminálku Anděl můžete sledovat od neděle do úterý na Nově a následně zadrma na NovaPlus ZDE!

Kriminálka Las Vegas
CSI je název jednotky vyšetřovatelů z kriminalistické policie v Las Vegas, která řeší vraždy především pomocÍ důsledného vyšetření místa činů a následné analýzy nalezených důkazů. Pod přístroji nejlépe vybavených laboratoří na světě pak nalezené důkazy prozradí znalcům téměř veškerou informací o pachatelích. 

Kriminálka Las Vegas
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Kriminálka Las Vegas můžete sledovat každé pondělí a úterý na Nova Action!


Kriminálka Miami

Stejně tak jako kolegové z Las Vegas, i vyšetřovatelé z CSI Miami dokážou vyřešit i takové případy vražd, které by některé jiné policejní oddělní pro náročnost vzdaly. Případy řeší hlavně pomocí nalezených důkazů z místa činu, které po důkladném vědeckém rozboru pomohou vypátrat i ty nejzákeřnější zločince.

Kriminálka Miami
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Kriminálka Miami můžete sledovat každý den na Nova Action!

Rizzoli and Isles: Vraždy na pitevně
Děj seriálu se odehrává na bostonském oddělení vražd. Hlavními postavami jsou detektivka Jane Rizzoli a soudní lékařka Maura Isles. I přes posměšky některých mužských kolegů dokáže tento ryze ženský tým vyřešit případy, které by ostatní dávno vzdali...

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Rizzoli and Isles: Vraždy na pitevně můžete sledovat každou středu, čtvrtek a neděli na Nova Cinema!

Kobra 11
Kobra 11 jednoznačně patří k nejúspěšnějším německým akčním krimiseriálům vůbec. Zapeklité případy vyšetřuji dva skvěle sehraní policisté fiktivního kriminálního oddělení dálniční policie. V seriálu není nouze nejen o záhady, ale i o akční honičky po proslulých německých dálnicích.

Kobra 11
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Kobra 11 můžete sledovat každý den na Nova Action a po odvysílání zdarma na NovaPlus ZDE!

Policie Modrava
Hlavní hrdinkou seriálu je zkušená kriminalistka Jana Vinická, která se z osobních důvodů rozhodla opustit velkoměsto a přestěhovat se na venkov. A tak přijme uvolněné místo velitele policejní stanice na Šumavě. Kromě zapeklitých případů ji ale čeká počáteční nepřízeň místních policajtů, kteří se nemohou smířit s tím, že jim velí žena...

Policie Modrava
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Policie Modrava můžete sledovat celé léto zdarma na NovaPlus ZDE!

Tělo jako důkaz
Hlavní hrdinkou seriálu je bývalá neurochirurgyně Megan Huntová, která po autonehodě přišla o cit v rukou.Megan však nezoufá a začíná kariéru jako soudní lékařka. Během pitvy lidí, kteří zemřeli násilnou smrtí, odhalí nejen běžné stopy po vražedných zbraních, ale dokáže vyčíst mnoho skutečností o tom, jak dotyčný žil, jaké měl zdravotní problémy nebo životní návyky, což většinou vede k odhalení zločince...

Tělo jako důkaz
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Tělo jako důkaz můžete sledovat každý všední den na TV Nova!

Případy pro Lauru
Ženy v policii to nemívají jednoduché! Své si o tom ví i Laura Diamond, která patří k nejlepším detektivům oddělení vražd newyorské policie. Muži vysmívaná ženská logika jí často pomůže k odhalení těch nejzapeklitějších případů!

Případy pro Lauru
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Případy pro Lauru můžete sledovat každý všední den na TV Nova!


Námořní vyšetřovací služba
Tým speciálních agentů řeší zločiny, které jsou spáchány ve vojenském námořnictvu a námořní pěchotě. Jsou rázní a jsou ochotní obvinit každého člena námořnictva bez ohledu na postavení či hodnost. V seriálu není nouze nejen o zapeklitý děj, ale obsahuje též akční i komedijní prvky.

Námořní vyšetřovací služba
(Foto: Archiv TV Nova)

Seriál Námořní vyšetřovací služba XIII můžete sledovat každé úterý a středu na TV Nova a Námořní vyšetřovací služba VI můžete sledovat ve čtvrtek až sobotu na Nova Cinema!
 

Anketa
Který kriminální seriál je podle vás ten nejlepší?
 Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář