A kde má jizvu?! Chyby ve filmu Harry Potter a Fénixův řád vás ohromí

Aktualizováno 30.12. 2017 18:01
Harry Potter a Fénixův řád
Zdroj: TV Nova

Ani pátému dílu čarodějné ságy se nevyhnuly chyby. Všimli jste si například, že po většinu filmu Harry Potter nemá svou typickou jizvu na čele?

- Ve scéně, kdy Harry dotáhne Dudleyho domů, v místnosti běží televize. V jednom z následujících záběrů je však televize vypnutá.- Neville při tréninku Brumbálovy armády prohlásí, že ještě nikdy nezkoušel zaklínadlo Expelliarmus, při tom jej při předcházejícím tréninku (když se Filch, Draco Malfoy a spol. pokoušejí dostat do Komnaty nejvyšší potřeby) viditelně praktikuje.

- 

Ve scéně, kdy Hermiona stojí před Drápem, má polovinu nohou až po kolena zmizelé v zemi.

Harry Potter a Sirius Black
Zdroj: TV Nova

- 

Ve scéně, kdy si Harry povídá se Siriusem, se objevuje stěna s rodokmenem rodiny Blacků, na které je obrázek a jména Bellatrix a Rodolphuse. V dalším záběru však obrázky mizí a zbývá jen nápis.- Ve chvíli, kdy Neville najde věštbu, hledí na ni vysoko nad sebe. Harry nejdříve také, ale když ji bere z regálu, je přímo ve výšce jeho očí. Neville je přitom ještě o hlavu vyšší než Harry.

- Ve scéně, kdy Hermiona jmenuje důvody, proč Cho Changová pláče, vzpomene také NKÚ (Zkoušky náležité kouzelnické úrovně). Cho je však o ročník výše než hlavní trojice a zkoušky proto již má za sebou.17

GALERIE: Fotky z filmu Harry Potter a Fénixův řád

Zdroj: TV Nova

Harry Potter a Fénixův řád

Hodnocení:

- Harry učí členy Brumbálovy armády kouzlo „Levicorpus“. To však objevil až v pokračování Harry Potter a Princ dvojí krve (2009) jako zaklínadlo vytvořené Princem dvojí krve.

- 

Během celého filmu je možné si povšimnout, že Harry vůbec nemá na čele svou specifickou jizvu ve tvaru blesku. Až v závěru filmu, kdy je Harry ve svými přáteli na ministerstvu a bojuje se Smrtijedy, se mu jizva na čele objeví, avšak ne tak úplně na místě, kde ji měl v ostatních filmech série.

Pátý díl kouzelnické ságy Harry Potter a Fénixův řád uvidíte 30. 12. 2017 od 20:20 na TV Nova a 31. 12. 2017 od 17:45 na Nova Cinema.


Filmové koncertní turné Harry Potter se vrací do O2 areny s filmem Harry Potter a Tajemná komnata, druhým dílem ságy o Harrym Potterovi! Více informací najdete ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ULEHČÍ VÁM TO ŽIVOT: 12 mouder z Harryho Pottera, která v sobě skrývají hlubokou pravdu!

Hlas, který si vás podmaní: Věděli jste, kdo v češtině nadaboval Severuse Snapea? Znáte ho i z Ordinace!

Co dělá slavné trio z Harryho Pottera DNES? Z jednoho z nich je zombík!

Kir