Tyto chyby ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár vám nedají spát! Jak je možné, že jste si jich nikdy předtím nevšimli?

Aktualizováno 23.12. 2017 16:44
Televizní program na Vánoce - Harry Potter a Ohnivý pohár
Zdroj: oficiální zdroj

Brýle, kterým chybí skla, mizející předměty i záměna draků za jiná zvířata! Opravdu si myslíte, že jste film Harry Potter a Ohnivý pohár sledovali pozorně? Těchto chyb jste si totiž na 99 % nevšimli!

Mnoho herců, kteří pracovali na filmech o Harry Potterovi, prohlašuje, že se jedná o nejlepší produkci, které se z¨kdy účastnili. Na natáčení padla spousta peněz,účastnilo se jej mnoho lidí, byla spousta legrace... Ale i když se na filmu podílí tolik lidí, kteří se starají o to, aby byl dokonalý,občas nějaká ta chybička uteče. Co nevychytali tvůrci čtvrtého dílu s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár, ve kterém život v Bradavicích významně ovlivní neobyčejná událost – Turnaj tří kouzelnických škol? Z každé školy vybere Ohnivý pohár toho nejvhodnějšího uchazeče. Proti všem předpokladům je vybrán i Harry, ačkoliv je pro turnaj nezletilý a tvrdí, že se sám vůbec nepřihlásil. Vypadá to tedy, že mu někdo usiluje o život!

 

- V úvodní scéně si starý pán všimne světla od vedle ještě dříve, než se rozsvítí.

- Když Harry v Bradavickém expresu pouští Hedviku z okénka, aby poslal Siriusovi zprávu, jeho vlasy i oděv by se se měly zavlnět v silném větru, což se ale nestane.

- Když se u snídaně po sobě koukají Harry a Cho, jsou od sebe vzdálení přes celou šíři místnosti. Nebelvírská kolej skutečně sedí po kraji místnosti, na protějším kraji je však stůl Zmijozelu. Cho ale je z Havraspárské koleje.


- Když se na mostě Harry baví s Hermionou o vejci, lze zřetelně vidět, že Harry nemá sklo v brýlích. Na nose mu sedí prázdné obroučky. To lze pozorovat ve více scénách.

Harry Potter - 13
Zdroj: Nova.cz


- Když Harry po splnění druhého úkolu vyleze z jezera, Hermiona k němu přiběhne, shodí ze sebe ručník a hodí jej Harrymu přes záda. V dalším záběru je ale do toho ručníku opět zabalená Hermiona a v následujícím ho má Harry zase zpátky.

- Ve scéně na plese, když Hermiona tančí, jsou její boty růžové. Když ale později pláče na schodech a boty si sundává, najednou mají černou barvu.


- Draci ve filmu jsou ve skutečnosti wyvernové (bájní okřídlení ještěři), drak, stejně jako se píše v knize, má čtyři nohy. Wyvernové mají pouze dvě.

- Když Červíček rozřezává Harryho rukáv, aby mu vzal krev, lze vidět, že rukáv už je rozříznutý a taktéž Harry již je pod ním poraněný, ačkoli jej ještě Červíček neřízl.
111

Galerie: Fotky z filmu Harry Potter a Ohnivý pohár

Zdroj: TV Nova

Harry Potter a Ohnivý pohár

Hodnocení:ZAJÍMAVOSTI NA ZÁVĚR: 
- Jak jistě víte, sedmý díl ságy byl rozdělen do dvou filmů. U Ohnivého poháru tvůrci kvůli množství vedlejších dějových linek uvažovali o tomtéž.

- Predrac Bjelac, představitel ředitele Kruvalské školy Igora Karkarova, žije se svými dvěma dcerami v České republice. Čas od času se dokonce objevuje v českých filmech!

- Představitel Bartyho Skrka mladšího, David Tennant, byl krátce po natáčení Harryho Pottera obsazen jako desátý Doctor Who a stal se pro mnohé fanoušky po celém světě nejoblíbenějším Doktorem.


Čtvrtý díl kouzelnické ságy uvidíte v sobotu 23. 12. 2017 od 20:20 na TV Nova a 24. 12. 2017 od 17:25 na Nova Cinema.

 

Filmové koncertní turné Harry Potter se vrací do O2 areny s filmem Harry Potter a Tajemná komnata, druhým dílem ságy o Harrym Potterovi! Více informací najdete ZDE.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hlas, který si vás podmaní: Věděli jste, kdo v češtině nadaboval Severuse Snapea? Znáte ho i z Ordinace!

Co dělá slavné trio z Harryho Pottera DNES? Z jednoho z nich je zombík!

Kir