Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Už jste viděli ministra spravedlnosti v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Tato jedinečná podívaná se včera ve večerních hodinách naskytla všem, kteří třeba jen procházeli kolem pražské Stromovky.

Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář »

VIDEO: Neuvěřitelné setkání. Holky pod zámkem v tandemu s ministrem spravedlnosti. Co mu vězenkyně strčila do ruky?

VIDEO: Ministr Robert Pelikán otevřeně o strachu z odsouzených věznů! Kde se s nimi potkal, a co o nich řekl?

Vložit video na:

aktualizováno 15.06.2017, 17:32 | 15.06.2017, 15:24 | Nova.cz

Už jste viděli ministra spravedlnosti v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Tato jedinečná podívaná se včera ve večerních hodinách naskytla všem, kteří třeba jen procházeli kolem pražské Stromovky.

Přehrát poslední díl


Čeští vězni za sebou mají štafetový běh, který razí heslo "uteč předsudkům". Krásné Marii z věznice ve Světlé nad Sázavou předával štafetový kolík samotný ministr Robert Pelikán. Sám vysvětlil, proč se do běhu zapojil a proč vězňům tak fandí.


Všem, kteří se zúčastnili štafetového běhu Yellow ribbon run, nebo šli ve středu večer kolem parku Stromovka, se naskytla jedinečná podívaná.

Yellow Ribbon Run
(Foto: Oficiální zdroj)

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán běžel jako první z čtyřčlenné štafety na celkem 20 kilometrů. Štafetový kolík po pěti kilometrech předal Marii, vězenkyni ze Světlé nad Sázavou. Ministr svou účastí podpořil Běh se žlutou stužkou, který hledá druhé šance pro vězně, kteří si odpykali svůj trest, ale chtějí začít nový život. A co k celé akci řekl?

Holky pod zámkem maraton
(Foto: TV Nova)

„Měl jsem dobrý pocit, že ten čas nebyl tak hrozný, takže jsem jí to úplně nepokazil. Ona pak měla ještě lepší čas než já, takže skvělé.“

Holky pod zámkem - yellow run eye
(Foto: Nova.cz)

Být obklopen vězni ve výkonu trestu, nebo bývalými trestanci by byl pro mnohé asi nepříjemný zážitek. Jak se mezi nimi cítil ministr Pelikán? I na tuto otázku dostala reportérka TV Nova odpověď, která vás překvapí.

Holky pod zámkem - běh - 4
(Foto: Nova.cz)

„Já jsem si teď povídal s těmi svými kolegy ze štafety a všem jim držím palce. Jsou to lidé, kteří, myslím si, tu šanci zaslouží. Jde na nich vidět, že jsou odhodlaní začít znovu a jinak.“

Holky pod zámkem - běh - 2
(Foto: Nova.cz)

Co ještě na kameru ministr spravedlnosti Robert Pelikán řekl? Podívejte se na VIDEO!

ČTĚTE TAKÉ

NEBEZPEČNÉ NATÁČENÍ VE VĚZENÍ: Které oddělení bylo absolutně nejhorší? Režisér dokumentu promluvil

ŠOKUJÍCÍ PRAVDA JE VENKU! Trestankyně Margita byla dřív úplně normální! Poté to přišlo...Sdílejte s přáteli:
Přidejte komentář